« Zpět

Newsletter č. 12 / 20. 3. 2024

 

Půlprocentní jaro i na reposazbě

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání snížila dvoutýdenní repo sazbu o 0,5 procentního bodu na 5,75 %, což předpokládala i většina analytiků. Znamená to návrat sazeb na úroveň, na které byly naposledy v první polovině června 2022.

 

Podílové fondy táhly technologie a kroky ČNB

Partners index akciových fondů rostl během února o 4 %, od počátku roku pak o 6 %. Dařilo se také dluhopisovým fondům, Partners index dluhopisových fondů se zvýšil o 0,4 %, od počátku roku už o 0,8 %.

 

Hypoteční aktivita se v únoru zvýšila

Banky a stavební spořitelny dle ČBA Hypomonitoru poskytly domácnostem v únoru hypotéky v objemu 15,8 mld. Kč. Objem poskytnutých hypoték tak meziměsíčně vzrostl o 21 %.

 

Inzerce

 

23. ročník odborné ankety Pojišťovna roku byl zahájen

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz vyhlašuje již 23. ročník odborné ankety Pojišťovna roku, nejstarší hodnotitelské soutěže na pojistném trhu.

 

Jak stoupají ceny nájmů bytů v ČR?

Průměrná cena za metr čtvereční nájemního bydlení se v České republice v posledním kvartálu loňského roku pohybovala na 292 korunách. Oproti třetímu čtvrtletí tak klesla o 0,3 %, vyplývá z Deloitte Rent Indexu.

 

Inzerce

 

Co znamená pro akcie letošní rok voleb?

„Rok 2024 je význačný tím, že se letos bude konat rekordní počet politických voleb, což má významný dopad na finanční trhy a ekonomický růst. 2024 je rokem voleb, a to je pozitivní pro akciové trhy, říká analytik BHS Timur Barotov.

 

ČR se sune k zemím s nejnižší inflací v EU

Ještě v prosinci měla ČR nejvyšší inflaci v rámci všech zemí EU. V lednu měla už devátou nejnižší a podle dnes zveřejněných data Eurostatu se v únoru už posunula na sednou příčku s výsledkem 2,2 %, zatímco v celé EU dosahovala 2,8 % a eurozóně 2,6 %.

 

Inzerce

 

Úspěšná mise jménem Edward

Obchodního ředitele Edwarda Jana Ležáka jsme se zeptali na to, jaký byl rok 2023 a do jaké míry změní investiční trh v roce 2024 nový produkt DIP. Mluvili jsme také o mnoha dalších novinkách, které si Edward ve své platformě připravil.

 

Výrobní inflaci zvýšily komodity, zůstává ale pod kontrolou

Ceny českých průmyslových výrobců v průběhu února meziměsíčně narostly o 0,5 %, což odpovídá meziročnímu poklesu o 0,9 %. Výsledek je pro trh mírným překvapením směrem nahoru, když očekával hodnotu -1,3 %.

 

Vybíráme z aktuálního čísla PROFI Poradenství & Finance

Právě vychází únorové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance, které nabídne kromě pozvánky na novou konferenci MoneyFest také přehled obchodních příležitostí roku 2024 třeba v podobě DIP či DPS. Změn však čeká letos finanční trh i poradce mnohem více!

 

Smíšené výsledky stavebnictví

Stavební produkce v lednu meziročně poklesla o 5,9 %, v meziměsíčním srovnání však byla o 1 % vyšší. Za tímto výsledkem stál ale rozdílný vývoj v obou hlavních kategoriích.

 

Stagnace v průmyslu zklamala

Česká průmyslová produkce v lednu vykázala meziroční nulu a proti předchozímu roku tak zůstal objem výroby stejný. Tržní odhad počítal s 2% růstem daným zejména silnější výrobou automobilů.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

ZEW index překvapil

Německý ZEW index nálady investorů překvapil. Jejich hodnocení současnýc …

ČEZ i loni v zisku

Předloňské extrémní zisky energetické společnosti ČEZ se opakovat nebudo …

Apple chce AI od Google

Americká technologická společnost Apple vyjednává o zabudování motoru um� …

Elektromobil na úvěr

Firmy i podnikatelé mohou zažádat o úvěr na nákup elektromobilů s podporo …

Miliardy lhářům

Mnoho kupujících ojetého automobilu je přesvědčeno, že čím méně majit …

Reddit jde na burzu

Zájem o akcie americké společnosti Reddit provozující stejnojmennou sociál …

KB vyplácí pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Komerční banka od pondělí 18. března vyplácí pohledávky věřitelů zkra …

ČNB zahájila řízení s PDZ

ČNB zahájila správní řízení s Podnikatelskou družstevní záložnou (PDZ …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>