« Zpět

Newsletter č. 16 / 17. 4. 2024

 

Dařilo se tradičně americkým akciím a také těm evropským

Partners index akciových fondů rostl během února o 3,2 %, od počátku roku už o 9,4 %. Dařilo se také dluhopisovým fondům, Partners index dluhopisových fondů se zvýšil o 0,1 %, od počátku roku pak o 1 %.

 

Stavební spořitelny v 1Q 2024 půjčily 9 mld. Kč

Stavební spořitelny poskytly v letošním prvním čtvrtletí úvěry za devět miliard korun. Ve srovnání s loňským prvním kvartálem to je nárůst o 16,7 procenta. Nové smlouvy o stavebním spoření uzavřelo 131 430 klientů, což představuje meziroční pokles o 2,5 procenta, zvýšila se ale cílová částka, na kterou lidé spoří.

 

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Řada rodin se rozhoduje mezi bydlením v nájmu a pořízením vlastního domova na hypotéku. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Z pohledu budování majetku je vždy výhodnější pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku.

 

Inzerce

 

Hypoteční sazby v březnu dále poklesly

Banky a stavební spořitelny dle ČBA Hypomonitoru poskytly domácnostem v březnu hypotéky v objemu 18,2 mld. Kč (graf 1). Objem poskytnutých hypoték tak meziměsíčně vzrostl o 15,5 %.

 

Investiční horečka v prvním čtvrtletí

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí.

 

Magazín Innovation ocenil TOP manažery roku 2024

Magazín Innovation ve spolupráci s dalšími odbornými tituly mediální skupiny A11 připravil první ročník ocenění TOP manažeři roku 2024 podle magazínu Innovation. Odborným garantem se stal časopis Profi HR.

 

ZEW index nejlepší za poslední dva roky

Důvěra investorů v německou ekonomiku se v dubnu zlepšila více, než se čekalo. ZEW index ve složce očekávání stoupl na 42,9 bodu z březnových 31,7 bodu, což je nejvyšší úroveň od března 2022.

 

Inzerce

 

Výrobní ceny v průmyslu zůstávají na uzdě

Ceny tuzemských průmyslových výrobců v průběhu března oproti předchozímu měsíci klesly o 0,1 %, což odpovídá meziroční stagnaci. Výsledek tak pro trh představuje poměrně výrazné překvapení směrem dolů, když vyhlížel meziroční růst o 0,3 %.

 

Podstatou je správné načasování

Inflace v průběhu roku klesá a trhy jsou odolné. To jsou příznivé signály, které přiměly společnost Fidelity International k vylepšení základního scénáře (ve svém investičním výhledu na druhé čtvrtletí roku 2024) pro rok 2024 na „měkké přistání.

 

Inzerce

 

Co řekl šéf největší americké banky akcionářům?

„Jamie Dimon si zachovává skeptický přístup k ekonomice USA a nevylučuje znovu rostoucí úrokové sazby ani dlouhodobě zvýšenou inflaci nad 2 %,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

 

Věřitelé Sberbank mohou žádat o výplatu pohledávek do 15. května

Soud rozhodl o prodloužení lhůty pro výplatu věřitelů Sberbank CZ o 30 dní - JUDr. Jiřina Lužová, insolvenční správkyně Sberbank CZ požádala dne 4. 4. 2024 soud o prodloužení lhůty k provedení částečného rozvrhu o 30 dní, čemuž soud vyhověl.

 

Vybíráme to nejlepší z nového čísla PROFI Poradenství & Finance

Právě vychází březnové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance, které nabídne kromě zajímavého úvodního ...

 

INFORMAČNÍ SERVIS

MMF varuje

Ředitelka MMF Kristalina Georgievová varovala, že světovou ekonomiku by mohl …

Konečně hromadně

Poslanecká sněmovna schválila ve třetím čtení návrh zákona o hromadném …

Miliardy Amazonu do Evropy

Americká internetová společnost Amazon přichází do Evropy včetně Česka …

Musk proti „automatům“

Elon Musk chce přimět nové uživatele, aby za příspěvky na sociální sí� …

Svět lépe, my nikoli

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad letošního růstu světové ek …

Životní úroveň stačí

Životní úroveň vlastní domácnosti hodnotí pozitivně téměř tři pětin …

Platby přes mobil

Službu platby na kontakt, kdy místo čísla účtu v internetovém či mobiln� …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>