« Zpět

Newsletter č. 18 / 2. 5. 2024

 

ČNB opět snížila sazby o 0,5 bodu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním pravidelném měnověpolitickém zasedání rozhodla o snížení základní úrokové ...

 

Průmysl zpátky v depresi

odle aktuálního indexu nákupních manažerů v českém průmyslu – PMI – se situace v dubnu v tomto našem největším odvětví opět zhoršila. Nebyla to žádná hitparáda ani v březnu (46,2 bodu), protože byl PMI hluboko pod kritickou mezí 50 bodů dělících útlum od boomu, avšak opětovný pokles pod 45 bodů na 44,7 bodu je zklamáním.

 

Penzijnímu spoření se daří i v roce 2024

Nejen o tom, jak se dařilo penzijnímu spoření v loňském roce a v letošním prvním čtvrtletí jsme si povídali s Tomášem Vaníčkem, členem představenstva České spořitelny – penzijní společnosti, odpovědným za úsek obchodu a marketingu. Říká, že se finanční poradci i lidé se díky mnoha faktorům včetně veřejné diskuse o penzijní reformě začali mnohem intenzivněji zabývat tématem zajištění na penzijní věk.

 

Inzerce

 

Česká ekonomika postupně zrychluje díky spotřebě

Podle aktuálně zveřejněného předběžného odhadu česká ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla mezičtvrtletně o 0,5 %, meziročně se její tempo zvýšilo z předchozích 0,2 % na 0,4 %.

 

Požárů v domácnostech přibývá

Ročně vznikne v českých domácnostech na 6 000 větších a velkých požárů, k nimž vyjíždějí hasiči. Celková škoda atakuje hranici miliardy korun. Také pro pojišťovny způsobuje oheň v domácím zázemí nebo v obytných objektech nejdražší pojistné události klientů.

 

Hlasování pro Pojišťovnu roku prodlouženo

Hlasovat je možno do 7. května 2024. Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a serverem oPojištění.cz vyhlásilo již 23. ročník odborné ankety Pojišťovna roku, v níž se posuzování kvality služeb jednotlivých pojistitelů tradičně ujímají samotní pojišťovací zprostředkovatelé.

 

Inzerce

 

Trhy podceňují šance na recesi

„Silná ekonomika USA, trhy na maximech a příběhy úspěchů od vládních autorit vytvářejí silný optimismus. Ovšem to vše stojí na docela křehkém fundamentu, proto se nyní recesní scénář podle nás podceňuje,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

 

Vybíráme to nejlepší z nového čísla PROFI Poradenství & Finance

Právě vychází dubnové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance, které nabídne kromě zajímavého úvodního rozhovoru, v němž se podíváme blíže na nemovitostní trh, i bližší pohled na ostatní segmenty trhu. Jaro pak potvrzuje optimistická očekávání roku 2024.

 

Průměrná sazba spotřebitelských úvěrů klesla na 7,51 %

Průměrná sazba spotřebitelských úvěrů v dubnu klesla meziměsíčně o 0,74 bodu na 7,51 procenta. Po téměř dvou letech propadla pod osm procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů. Podle analytiků pokles souvisí se snižováním sazeb České národní banky.

 

Inzerce

 

Pět nejčastějších chyb při pojištění hypotéky

Po nedávné krizi bydlení začíná hypoteční trh ve srovnání s předchozími lety stoupat. České banky a stavební spořitelny lidem poskytly v březnu hypoteční úvěry za 18 miliard korun, to je ve srovnání s loňským rokem nárůst zhruba o polovinu. Ukazují to data České bankovní asociace Hypomonitor.

 

Konference "Penze a zajištění na stáří" již za dva týdny!

Spousta poradců tápe a hledá optimální nastavení pro své klienty, pomoci se zorientovat nabídne odborná konference "Penze a zajištění na stáří". Diskutovat se bude o aktuálních trendech, výzvách a možnostech v oblasti životního pojištění, následné péči, a hlavně o optimálním zajištění na stáří prostřednictvím DIPu a investičních produktů.

 

Od dubna musí mít elektrokoloběžky povinné ručení

Po mírném zpoždění v dubnu vstoupil v platnost zákon ukládající majitelům elektrických koloběžek povinnost sjednat si povinné ručení. Reálně se však nová pravidla dotknou poměrně malé části elektrických koloběžek v nabídce DATARTu.

 

Inzerce

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Dluhy domácností téměř nerostou

Dluhy českých domácností u bank v březnu meziměsíčně vzrostly o 9,7 mil …

Kam povede AI

Umělá inteligence (AI) je nejvyšší prioritou mezi lídry v oblasti informa� …

Ruské firmy u nás

Podle společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, která se věnuje analýzám …

Bigtech v zisku řádí

Výsledky Alphabetu a Microsoftu dočasně snížily nervozitu investorů s  …

Banky financují Putina

Velké evropské banky, které nadále působí v Rusku, zaplatily v loňském r …

Miliardáři plaťte!

Světoví miliardáři by podle ministrů ze zemí skupiny G20 měli platit nejm …

Online i kartou

Klienti Fio banky mohou využít zjednodušené přidání karty Visa do služby …

Porovná i telefonní tarify

Kalkulátor.cz, nezávislý český srovnávač cenových nabídek, jehož služ …

Děsivý růst zadlužení

Schodek českých veřejných financí v letošním roce klesne na 2,3 % HDP z l …

Fed ponechal sazby beze změny

Americká centrální banka Fed ve středu podle očekávání ponechala úrokov …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>