« Zpět

Newsletter č. 18 / 3. 5. 2023

 

ČNB stále jen vyčkává

Česká národní banka podle očekávání rozhodla o stabilitě sazeb a základní úroková sazba tak již od loňského června zůstává na úrovni 7,00 %. Bankovní rada odhlasovalo stabilitu sazeb na posledních sedmi zasedáních, vždy pod vedením guvernéra Aleše Michla.

 

Konec recese

Podle bleskového odhadu ČSÚ česká ekonomika úvodu letošního roku symbolicky mezikvartálně vzrostla, a to o 0,1 %, meziročně klesla o 0,2 %. Skončila tak recese půl roku trvající mělká recese, která se ani nestačila nijak viditelně propsat do situace na trhu práce.

 

Inspirujte se investičními strategiemi tuzemských dolarových milionářů

J&T Investiční společnost v dubnu rozšířila svou nabídku otevřených podílových fondů o čtyři nové fondy J&T LIFE. Portfolia fondů, jež sázejí na časem prověřené investiční strategie českých dolarových milionářů, přinášejí široké veřejnosti možnost, jak si své bohatství strukturovat podobně jako naše ekonomická elita.

 

Swiss Life Select spouští kampaň ke změně názvu

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select změnila k 1. květnu 2023 název na Swiss Life Select, její dceřiná realitní společnost na Swiss Life Select Reality. Sjednocenou značku podpoří marketingová kampaň.

 

Trh s nemovitostmi krizi určitě překoná

„Grafy popisující trh s nemovitostmi v uplynulých sto letech jasně dokazují, že v důsledku krizí, jimiž trh procházel, k určité korekci trvající zhruba dva až tři roky docházelo pokaždé. A i když v daném období mohly ceny nemovitostí klesnout o několik procent, po překonání krize začaly opět stoupat a zisky investorů se zvýšily,“ říká Daniel Římal, majitel a zakladatel ČSNF Group a.s.

 

Ceny povinného ručení se budou dál zvedat

Broker Consulting POVINdex se v dubnu zvýšil na hodnotu 6 848 Kč. Meziměsíčně se průměrná cena u povinného ručení zvedla o 27 korun. Dubnová hodnota překročila celkový průměr POVIndexu, který za celé sledované období činí 6 724 Kč.

 

Inzerce

 

Co nabízí nové číslo PROFI Poradenství & Finance?

Právě vychází dubnové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance. Nabídne nejen aktuální čísla o růstu či poklesu počtu vázaných zástupců poradenských společností, které zřejmě čeká rok stagnace, ale i zajímavou diskusi odborníků o tom, že si bude muset „svou“ penzijní reformu uskutečnit každý sám.

 

Počet lidí s dluhem po splatnosti klesl

Počet spotřebitelů s dluhem po splatnosti zapsaným v Registru fyzických osob SOLUS klesl během prvního čtvrtletí o šest tisíc na 417 tisíc. To představuje 4,8 procenta dospělé populace v ČR. Evidovaný dluh po splatnosti klesl o 70 milionů korun na 30,8 miliardy korun.

 

Zátěžový test v reálném světě

Duben utekl jako voda. Měsíc byl nabitý nově zveřejněnými daty, která nám poskytla vhled do toho, jak se daří světové ekonomice navzdory agresivně nastavené měnové politice a boji s inflací. Níže uvádíme devět věcí, které jsme se tento měsíc dozvěděli a které jsou pro investory důležité.

 

Inzerce

 

Nejstarší aktivní škodní události je letos 70 let

Výplata z pojistných událostí v rámci povinného ručení může probíhat i několik desítek let. Od dopravní nehody vedoucí k nejdéle stále vyplácené rentě ze škodní události, uplynulo nyní v dubnu přesně 70 let 20. století. Vyplývá to ze statistik České kanceláře pojistitelů.

 

Čeští studenti mají bronz z investiční soutěže

Třetí místo v největší investiční soutěži na světě obsadila pětice středoškoláků z České republiky. Stali se tak nejúspěšnějším evropským týmem v historii celé soutěže. Tu organizuje nejprestižnější americká ekonomická univerzita Wharton University v Pensylvánii.

 

Nový IT lídr v projektu Partners Banky

Do projektu Partners Banky přichází na pozici CIO (Chief Information Officer) Jiří Charousek, který se zároveň stane členem představenstva banky. Jde o nově vytvořené místo, na pozici CTO (Chief Technology Officer) zůstává i nadále Jiří Raška.

 

Eurozóna se vyhnula recesi

Podle aktuálního bleskového odhadu HDP eurozóny (EU19) je vidět, že po mírném a krátkém poklesu se její ekonomika vrátila k růstu. Není nijak výrazný – mezikvartálně jen plus 0,1 % - avšak stále je to ještě růst.

 

Ceny Profi HR Awards už mají své majitele

Ocenit práci HR manažerů a jejich týmů, jejichž práce v posledních letech výrazně nabyla na významu – takový cíl si prostřednictvím ocenění Profi HR Awards dala redakce odborného časopisu Profi HR a dalších odborných titulů mediální skupiny A11.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Rekordní díra v hospodaření státu

Po rekordním březnovém deficitu skončil nejvyšším schodkem v historii sam …

Inflace v eurozóně mírně vzrostla

Podle rychlého odhadu Eurostatu meziroční míra inflace v eurozóně v dubnu …

Úvěry klientů Sberbank jsou již v ČS

Poslední dubnový víkend byl úspěšně dokončen převod úvěrových klient …

Pád další banky v USA

Ve Spojených státech končí po bankrotech finančních ústavů Silicon Valle …

PMI potvrzuje slabou kondici zpracovatelů

Dubnový index nákupních manažerů z českého zpracovatelského sektoru při …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>