« Zpět

Newsletter č. 19 / 10. 5. 2023

 

Sazby hypoték mírně rostou už druhý měsíc

Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu vzrostla v květnu o dva bazické body a k 5. květnu tak činila 6,32 % p. a. Ve srovnání s průměrnou nabídkovou sazbou před dvěma lety je o 3,92procentního bodu vyšší.

 

Digitální hypotéka?

Zájem o využívání digitálního ověření totožnosti neboli Bank iD v Česku roste, již nyní ho využívají přes dva miliony lidí. Narůstá nejen počet uživatelů, ale i služeb, které Bank iD nabízí.

 

Počet bankrotů se ve všech kategoriích snížil

V dubnu bylo vyhlášeno 44 bankrotů obchodních společností, 398 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1 031 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 105 návrhů na bankrot obchodních společností, 439 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 087 návrhů na osobní bankrot.

 

Nemovitosti jsou sázka na jistotu

Novými majoritními majiteli TESLA investiční společnosti jsou bratři Martin a Václav Klánovi, kteří se dosud v rámci řízení rodinné skupiny Amadeus Real Estate věnovali oblasti developmentu a realit.

 

Slabé stavebnictví

„Ve stavebnictví narůstá cena materiálů i stavebních prací. To v kombinaci s vysokými úrokovými sazbami a slabou poptávkou po nákupu nemovitostí vede k útlumu stavební produkce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

 

V nejbližších měsících si chce půjčit více než pětina Čechů

Postoj Čechů k využití spotřebitelského úvěru je srovnatelný s předchozím obdobím (podzim 2022). Celkem 22 % respondentů aktuálně zvažuje, že si půjčí – 9 % si myslí, že tak bude muset neplánovaně učinit na jaře nebo v létě.

 

Inzerce

 

Co nabízí nové číslo PROFI Poradenství & Finance?

Právě vychází dubnové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance. Nabídne nejen aktuální čísla o růstu či poklesu počtu vázaných zástupců poradenských společností, které zřejmě čeká rok stagnace, ale i zajímavou diskusi odborníků o tom, že si bude muset „svou“ penzijní reformu uskutečnit každý sám.

 

Maloobchod zůstává v depresi

Tržby českých maloobchodníků (bez automobilového segmentu) vykázaly v březnu dramatický propad, když se v meziročním vyjádření snížily reálně o 8,1 %, zatímco trh počítal s „pouze“ s -6,6 %.

 

Další kolo bankovní paniky?

V USA se rozjíždí další kolo bankovní paniky, živí ji vydatně i fámy na sociálních sítích. Banky ale těžce nesou též další zvýšení základního úroku centrální banky, k němuž došlo včera.

 

Inzerce

 

Strategie ušitá na míru „špatnému počasí“ na trzích

Evropské ekonomiky zažily za poslední dva roky velice silné šoky. Po pandemii covid-19 přišla válka na Ukrajině a s ní spojené cenové šoky v energetice. Tyto a další faktory poslaly ekonomický cyklus do fáze poklesu, zejména v Evropě.

 

Na podzim 2023 se plánuje start kanálu A 11 Sport

Mediální skupina A 11 a společnost Perinvest plánují společný sportovní televizní kanál A 11 Sport, který bude šířen prostřednictvím pozemních vysílačů v rámci celoplošné DVB-T2 sítě multiplexu 23. O licenci požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání společnost Perinvest.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Pojistný trh živoří

Český pojistný trh v letošním prvním čtvrtletí zpomalil růst na 5,5 %. …

Zdražily i ojetiny

Průměrná cena ojetých aut prodávaných na českém trhu se v prvním čtvrt …

UBS nechtěla slevu zadarmo

Na švýcarský úřad Finma, který vykonává dohled nad finančním sektorem, …

Zásilkovna na prodej

Chystá se nejspíš největší obchod tohoto roku. Po třinácti letech se akc …

Leasingu se stále daří

Mimobankovní finanční zdroj pro českou ekonomiku stále posiluje, roste fina …

K práci stále „málo lidí“

Míra nezaměstnanosti v dubnu podle Úřadu práce klesla na 3,6 % v souladu s …

ECB zařadila nižší stupeň

ECB v souladu s konsenzem zpomalila tempo utahování měnové politiky, když r …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>