« Zpět

Newsletter č. 21 / 24. 5. 2023

 

Spořicí účty jsou stále oblíbené

Pro většinu Čechů je spořicí účet součástí jejich bankovního portfolia. Téměř polovina ale neví, jakým procentem se jejich naspořené peníze úročí. Pro 40 % Čechů je spořicí účet místem, kam odkládají peníze nepravidelně, pokud jim nějaké po uhrazení výdajů zbydou.

 

EU schválila nejpřísnější regulaci trhu s kryptoměnami

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů.

 

Finanční poradci hypotéky nezdražují

Česká asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) se důrazně ohrazuje proti informacím, které zazněly v rozhovoru Tomáše Spurného, generálního ředitele Moneta Money Bank, pro pořad Inside Talks portálu Seznam Zprávy.

 

Květnové zhoršení sentimentu

Počasí sice už v květnu začalo vypadat jako na jaře, nicméně náladu firem ani spotřebitelů rozhodně nevylepšilo. Podle aktuálně zveřejněného průzkumu statistického úřadu došlo v tomto měsíci ke zhoršení podnikatelské i spotřebitelské nálady.

 

Inzerce

 

Co nabízí nové číslo PROFI Poradenství & Finance?

Právě vychází květnové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance. Nabídne nejen aktuální čísla o produkci finančněporadenského trhu, která hovoří o stabilním růstu pojištění a dobrých výsledcích v oblasti investic. Lidé mají chuť investovat a chránit si tak své peníze před inflací.

 

Býci přetlačují medvědy, ale na jak dlouho?

„Silný růst akciových trhů od počátku roku vzbuzuje optimismus a nadšení, ale medvědí argument se zdá být silnější,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

 

Spoření na penzi a stavebko v novém

Ke třicátým narozeninám dostalo stavební spoření, které od roku 1993 patří k mimořádně populárním produktům, „dar“, jenž na první pohled vypadá jako danajský. V rámci plánovaných úspor v rozpočtu vláda navrhuje omezení státní podpory ze současných maximálně 2000 korun na poloviční částku.

 

Firmám se vrací optimismus

Nálada českých firem a podnikatelů se vrací do období před příchodem pandemie covid-19. Optimismus podporují sílící poptávka zákazníků a zmírnění rizik spojených s cenami energií a vývojem ekonomiky.

 

Inzerce

 

RENOMIA s novým country manažerem na Slovensku

RENOMIA jmenovala nového country managera na Slovensku. Stal se jím Henrich Ihnát, který je od roku 2005 ředitelem košické pobočky RENOMIA.

 

Deflace ve výrobním sektoru nabírá na síle

Ceny průmyslových výrobců v průběhu dubna zrychlily svůj pokles, když po březnových -1,0 tentokrát vykázaly -1,2 % meziměsíčně. V meziročním vyjádření to ovšem nadále odpovídá zdražení tempem 6,4 %.

 

Golfový turnaj A 11 s charitativním podtextem

Mediální skupina A 11 zahájila činnost eventové a sportovní agentury Fairway Golf Agency, která pod vedením Libora Ryse uspořádala první turnaj s charitativním podtextem a oznámila termíny dalších turnajů.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Nesplácených úvěrů je víc

Nesplácený dluh Čechů se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýš …

Výrobní ceny už někde i klesají

Dynamika výrobních cen zvolnila na meziměsíční pokles cen průmyslových v …

Majetek ve fondech přesahuje bilion

Objem majetku, který mají Češi uložený v podílových fondech kolektivníh …

Inflace v EU mírně klesá

V dubnu iInflace v EU klesla o dvě desetiny bodu na 8,1 %, je nejnižší za po …

Vláda chce ovládnout ČEZ

Vláda ČR dne 17. května schválila návrh zákona, který by umožnil ovládn …

Nemovitosti se nevyplatí

Investice do rezidenčních nemovitostí byly v květnu nepatrně méně nevýho …

Zatím omezujeme jen luxus

Výrazně omezit své výdaje musely již kvůli rostoucím cenám přibližně …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>