« Zpět

Newsletter č. 22 / 31. 5. 2023

 

Spoříme i dlužíme

Bankovní vklady narostla za duben o víc než 43 miliard korun, což vyrovnává i březnový výpadek. Na termínované vklady zamířily jen 4 miliardy, 21 miliard zvolilo tzv. spořicí účty, zbytek prodělává na běžných.

 

Jak si vede zlato?

První čtvrtletí roku 2023 navázalo na slušnou výkonnost z posledních tří měsíců roku 2022, avšak trhy toto období opět uzavřely s názorem, že očekávání Fedu jsou příliš agresivní; Fed bude muset ze svého odhadu ke konci roku slevit.

 

Hlavní trendy ve finančnictví – digitalizace, AI a udržitelnost

Zájem investorů o startupy podnikající ve fintech sektoru klesá. Upozorňují na to experti z poradenské skupiny Moore Global, a mírní tak očekávání revolučních změn v oblasti financí. Velkému množství fintech startupů se nepodařilo dostatečně monetizovat své nápady, a ztrácejí tedy svou konkurenční výhodu.

 

Začátek roku ve znamení stagnace

Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval. Podle zpřesněného odhadu ČSÚ se tedy mezičtvrtletně nezměnil a meziročně klesl o 0,4 %.

 

Inzerce

 

Nový generální ředitel Broker Trustu

Milan Vodička, dosavadní člen představenstva odpovědný za obchod a rozvoj, převezme v Broker Trustu od 1. června 2023 více exekutivních pravomocí a stane se novým generálním ředitelem společnosti.

 

Valná hromada ČASF

Česká asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) uspořádala 11. května 2023 svou řádnou valnou hromadu. Zhodnotila uplynulý rok, který nebyl z mnoha ekonomických důvodů pro finančněporadenské společnosti jednoduchý.

 

Platba QR kódem si získala oblibu

Platba mobilem, přihlášení do bankovnictví otiskem prstu nebo úhrada jídla v restauraci naskenováním kódu. Bankovní inovace usnadňují manipulaci s penězi, QR kódy používá na placení skoro polovina (44 %) Čechů.

 

Dlužníci stále ještě dobře splácí

V uplynulém roce došlo dle očekávání k dalšímu snížení jak počtu, tak i objemu nových pohledávek. Věřitelům se vrátilo o 200 mil. korun více než v předchozím roce. Nově se zjišťoval i počet žen, které v odvětví inkasa pohledávek pracují.

 

Inzerce

 

Stabilizace a mírný pokles cen

Trh s nemovitostmi v České republice prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Z našich dat vyplývá, že ceny nemovitostí se za poslední tři měsíce vyvíjely různými směry.

 

Myslete dopředu a investujte

Mateřství zpravidla představuje velký zásah do rodinného rozpočtu a ještě výraznější pro matky samoživitelky. Zejména pokud se na něj matka nestihne dostatečně finančně připravit. Vůbec nejhorší situaci ale v tomto ohledu čelí ženy pracující jako OSVČ.

 

Golfový turnaj A 11 s charitativním podtextem

Mediální skupina A 11 zahájila činnost eventové a sportovní agentury Fairway Golf Agency, která pod vedením Libora Ryse uspořádala první turnaj s charitativním podtextem a oznámila termíny dalších turnajů.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Stavebko ještě žije

Stavební spořitelny uzavřely v prvním čtvrtletí 113 705 nových smluv o st …

V penzijku méně, v DPS víc

Počet lidí, kteří si spoří na penzi se státním příspěvkem v takzvané …

Jednorožci se rozmnožili

K obrům s tržní hodnotou vyšší než bilion dolarů se ke stávající pět …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>