« Zpět

Newsletter č. 4 / 24. 1. 2024

 

Průmysl stahuje ekonomický sentiment dolů

Index tuzemské ekonomické důvěry vykázal v lednu pokles, když se oproti předchozímu měsíci snížil o 1,3 bodu a dosáhl tak hodnoty 92,5. Zatímco podnikatelská důvěra se zhoršila o 2,8 a aktuálně činí 92,7 bodu, spotřebitelská naopak narostla o 5,8 a dosáhla 91,2 bodu.

 

Objeví investoři znovu japonský akciový trh?

V posledních měsících se do popředí mediálního zájmu dostává silně rostoucí japonský akciový trh. Japonský hlavní akciový index Nikkei 225 se pomalu blíží k svým historickým maximům z roku 1989 na úrovni bezmála 39 000 bodů. To je dlouho nevídaný růst.

 

Češi euro nechtějí

Více než dvě třetiny lidí si myslí, že pro ně přijetí eura v Česku nebude prospěšné. Naopak zhruba pětina veřejnosti je přesvědčena o prospěšnosti společné evropské měny. Vyplývá to bleskového průzkumu agentury Median.

 

Nový ředitel brandu, marketingu a komunikace UNIQA

Značku UNIQA rozvíjí od ledna tohoto roku nový ředitel Jakub Drobec, který má za sebou více než dvacetileté mezinárodní zkušenosti z řízení marketingu. Získával je postupně ve společnostech jako Generali Germany, Google EMEA a Amazon Germany.

 

Inzerce

 

Náhrada škody na sjezdovce

Blíží se jarní prázdniny, které většina Čechů tráví na horách tuzemských i těch zahraničních. Bohužel častými dozvuky těchto zimních radovánek na lyžích a snowboardech jsou úrazy, které si buď sportující zaviní sami, nebo si je způsobí navzájem.

 

Do Evropy už jen s elektronickou zelenou kartou

Od příštího roku již nebude potřeba vozit s sebou do zahraničí vytisknutou zelenou kartu, bude stačit elektronická verze uložená třeba v mobilním telefonu. Minulý týden to oznámil Česká kancelář pojistitelů členským pojišťovnám.

 

Primoco vstupuje na Prime Market pražské burzy

S cennými papíry výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE se bude od pondělí 29. ledna 2024 nově obchodovat na hlavním trhu Burzy cenných papírů Praha.

 

Inzerce

 

Řecko, euro a mýtus o hladkém přistání

V souvislosti se vzrušenou debatou o euru zaznívá ve veřejném prostoru celá řada mýtů. Jeden z nich se týká Řecka a hodnocení jeho hospodářského vývoje po dluhové krizi prizmatem posledních let jako “úspěch” nebo dokonce “hladké přistání”.

 

Jak nespadnout do dluhové pasti?

Jak splatit dluhy, když na účtu nemám dost peněz? Pokryji to další půjčkou. A co pak? Pomůže další půjčka. Přesně takto vypadá zaručený recept, jak rychle spadnout do takzvané dluhové spirály a následně do dluhové pasti. Do finanční tísně však mohou vést i přímější (a nevinnější) cesty.

 

Inzerce

 

Co nabízí nové číslo PROFI Poradenství & Finance?

Právě vychází lednové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance, které nabídne kromě pohledu na ...

 

Útoky v Rudém moři jako další geopolitické riziko

Napětí v globálních dodavatelských řetězcích znovu stoupá. I když covidové lockdowny dávno povolily, útoky jemenských Hútiů na obchodní lodě v Rudém moři znovu ukázaly na zranitelnost světové ekonomiky vůči poruchám v tzv. škrtících bodech.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

MF zhoršilo výhled ekonomiky

Ministerstvo financí zhoršilo letošní výhled ekonomiky. Hrubý domácí pro …

Jak pojišťovny platí

Téměř deset miliard korun – tolik loni vyplatily pojišťovny lidem na víc …

Cvakem proti kartám

Air Bank připravila platební řešení Cvak, které spojuje možnost placení …

Airbnb musí danit

Do konce ledna musí digitální platformy typu Airbnb či Uberu vůbec poprvé …

POVko citelně podraží

Nejen inflace, ale zejména mnohem vyšší náklady spojené s opravami havarov …

Rezidenční trh vyhlíží

Řada developerských projektů je připravená tzv. na papíře a s výstavbou …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>