« Zpět

Newsletter č. 44 / 8. 11. 2023

 

Sazby opět mírně klesly

Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu již šestý měsíc v řadě nepatrně klesá. Česká národní banka (ČNB) na listopadovém zasedání ale opět odložila snižování základních sazeb. Kdy dostane hypoteční trh od ČNB dlouho očekávaný impulz?

 

Nabízíme poradenství nové generace

S poradenskou společností Swiss Life Select je její generální ředitel a předseda představenstva Karel Šulc spojen již od roku 2008. Od 1. května, tedy zároveň od data rebrandingu Fincentrum & Swiss Life Select na Swiss Life Select, stojí v jejím čele. Povídali jsme si s ním o jeho pohledu na současnou situaci na poradenském trhu nebo o chystaných novinkách.

 

Maloobchod dál padá

I v září pokračovali spotřebitelé v omezování svých nákupů. Maloobchodní tržby se v tomto měsíci meziměsíčně snížily o 0,4 % navzdory tomu, že došlo k dalšímu viditelnému snížení inflace. V meziročním vyjádření Češi reálně nakoupili o 4 % méně zboží, zatímco ve srovnání s koncem roku 2019 o téměř 8 % méně.

 

Inzerce

 

Nová cesta k byznysu

S manažerkou korporátního a podnikatelského pojištění Allianz pojišťovny Janou Svatošovou jsme si povídali nejenom o nových příležitostech v oblasti pojištění firem, ale především o balíčku pro malé a střední podnikatele s názvem Moje firma.

 

Výpadky automobilek srazily průmysl na kolena

Objem tuzemské průmyslové výroby v září meziměsíčně klesl o 1,8 %, což v meziročním srovnání odpovídá propadu o 5,0 %. Výsledek poměrně výrazně zaostal za očekáváním trhu i srpnovou statistikou (-1,7 % meziročně).

 

Inzerce

 

Správný čas na penzijko

S Tomášem Vaníčkem, členem představenstva České spořitelny – penzijní společnosti, který je odpovědný za úsek obchodu a marketingu, jsme si tentokrát povídali o tom, co si myslí o aktuálních krocích vlády v oblasti penzijního spoření, jak dochází k omlazování jejich kmene účastníků penzijka, nebo o aktuálních výsledcích fondů.

 

Výsledky stavebnictví zůstávají slabé

Stavební produkce byla v ČR v září meziměsíčně nižší o 0,2 % po srpnovém růstu o 2 %. V meziročním srovnání byla produkce vyšší o 1,7 %, jde však spíše o vliv nízké srovnávací základny.

 

Co čekat od dluhopisů?

Partner advokátní kanceláře PRK Partners Martin Aschenbrenner se specializuje na oblasti rozhodčího řízení, bankovnictví a finance, kapitálové trhy, fúze a akvizice. Je uznávaný jako jeden z nejlepších právníků pro oblast cenných papírů v České republice.

 

Změna ve vedení SLS Reality

Od 7. listopadu letošního roku stojí v čele společnosti Swiss Life Select Reality Andrea Daňhelová - dosavadní ředitelka provozu, právního a compliance. Vedení jedné z nejvýznamnějších realitních společností na českém trhu přebírá od Jaromíra Maška, který firmu vedl od jejího založení v roce 2013.

 

Inzerce

 

Podpora růstu bude klíčová

Hospodářský výstup v Česku již rok klesá nebo stagnuje, a to při stále vysokém růstu spotřebitelských cen. Při porovnání s USA nebo eurozónou je nedávný ekonomický výkon horší a inflace vyšší.

 

Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů

„Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivějí. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

 

Pojištění přes makléře roste

Objem pojistného, které pro své převážně firemní klienty v roce 2022 zprostředkovaly makléřské společnosti sdružené v Asociaci českých pojišťovacích makléřů (AČPM), stoupl na 34,47 mld korun, což je o 7,2 % více ve srovnání s rokem 2021.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

EK zpřísní investice

Evropská komise chystá novou regulaci pro retailovou investiční strategii. Z …

Bytů bude méně

V prvním až třetím čtvrtletí 2023 začala výstavba 27 304 bytů, tedy mez …

Pokuty za miliardu

ČNB udělila v roce 2022 v segmentu pojišťovacích zprostředkovatelů pokuty …

ESOP v parlamentu

Zaměstnanecké akcie nebo ESOP (Employee Stock Ownership Plan) jsou oprávněn� …

Inflace bude vyšší

ČSÚ zveřejní hodnotu říjnové inflace v pátek, ovšem analytici v anketě …

Zdražení pro firmy nebude?

Pro energeticky náročné podniky celková cena elektřiny v příštím roce i …

Elektřina dobývá auta

Na 10 nejvýznamnějších evropských trzích se letos prodalo 3,88 milionu nov …

Hypotéky stále hrozí

Zhruba 70 tisíc lidí čeká v příštím roce refixace hypotéky, i když saz …

Miliarda kyberšmejdům

Celkový počet napadených klientů v kyberprostoru za prvních 9 měsíců let …

Inflace? Co to je?

Více než polovina Čechů nezná míru inflace a téměř polovina si myslí, …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>