« Zpět

Newsletter č. 45 / 15. 11. 2023

 

Inflace se v říjnu vrátila nad osmičku

Podle dat Českého statistického úřadu vzrostly ceny v říjnu o 0,1 %. V posledním měsíci zdražovaly některé potraviny, příležitost zvýšit ceny si nenechali ujít ani prodejci oblečení a obuvi a jako již tradičně ani hotely a restaurace. Napjatě očekávaná meziroční inflace tentokrát poskočila na 8,5 %.

 

Plánujeme expanzi a digitalizaci

S Jakubem Eliášem, obchodním ředitelem YD Finance (YDF), jsme si povídali nejen o tom, jak fungují synergie v celém holdingu YD Capital a jakou roli zde hraje právě finanční skupina. Řeč byla také o klientech, kteří stále milují nemovitosti a investice do nich, nebo o plánech YDF na příští rok.

 

Češi dále šetří

Poslední dostupná data o maloobchodních tržbách potvrdila, že navzdory klesající inflaci zatím nedochází k oživení spotřeby tuzemských domácností. To je ostatně hlavní důvod, proč jsme v tomto týdnu revidovali náš výhled na růst HDP v roce 2024 z 2,1 % na 1,8 %.

 

Inzerce

 

Investice do nemovitostí táhnou

J&T Investiční společnost přichází na podzim s další novinkou. Její otevřený podílový fond J&T Realitních akcií a dluhopisů chce využít současnou situaci na realitním trhu a přinést investorům další zajímavou příležitost.

 

Akcie už třetí měsíc zlevňují

Partners index akciových fondů klesl během října o -2,9 %, od začátku roku je ale v kladných číslech o 5,9 %. Lépe na tom byly dluhopisové fondy a Partners index dluhopisových fondů rostl o 1 %, od začátku roku dosáhl na zhodnocení 5,3 %.

 

Inzerce

 

Kauce na ruku jsou přežitek

Výše nájmů raketově rostou a spolu s nimi se bude úměrně zvyšovat i výše kaucí, které musejí lidé neefektivně skládat v hotovosti. Myslí si to podnikatel Radek Musil, který se rozhodl potíže, které nájemní bydlení často provázejí, jednou provždy vyřešit.

 

Pojištění auta zdražuje

Končí vám pojistné období pro pojištění vašeho auta a dostali jste dopis od pojišťovny, která vám zvyšuje cenu povinného ručení a havarijního pojištění? Stejně jako inflace, i cena pojištění auta roste. Lze se bránit?

 

Odolnost českého trhu práce je obdivuhodná

Registrovaná míra nezaměstnanosti v Česku meziměsíčně poklesla, když po zářijových 3,6 v říjnu dosáhla 3,5 %. Pro trh se jedná o mírné pozitivní překvapení, jelikož vyhlížel stagnaci. Podíl nezaměstnaných se tak nachází na stejné úrovni jako vloni touto dobou.

 

Inzerce

 

Trh čeká na úlevu

Očekávání, že ČNB sníží sazby se nenaplnila. Trh je nadále svázaný vysokými sazbami a financování nemovitostí zůstává náročné a složité jak pro developery, tak i zájemce o bydlení.

 

Růst snad napřesrok

Ministerstvo financí zhoršilo letošní výhled ekonomiky HDP ze srpnového poklesu o 0,2 % na 0,5 %. Příští rok by však mělo vzrůst o 1,9 %. Důvodem letošního zhoršení je slabší spotřeba domácností v důsledku vysoké inflace (letos očekává 10,8 %) ale pro příští rok zhoršil výhled na 3,3 % místo 2,8 % v srpnové prognóze.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Domků nejméně za 8 let

Rodinných domů se staví nejméně za osm let, navíc spíše malých domků n …

Platby na kontakt (telefon)

Místo čísla účtu v internetovém či mobilním bankovnictví stačí zadat …

Realitní páka praskla

Z poklesu transakcí na katastru o celou třetinu je vidět, že z trhu zmizela …

Mladí jsou rozumní

Podle průzkumu agentury Ipsos pro KB penzijní společnost na dotaz, jak by si …

Nepojištěné domácnosti

V roce 2022 došlo ke 116 tisícům nečekaných majetkových událostí v domá …

Apky mladým vládnou

Obliba a využívání aplikací stále roste, mladá generace je již přímo v …

Stavebko na ústupu

Stavební spořitelny poskytly za prvních deset měsíců roku úvěry za 29,4 …

Neplatičů přibývá

Od začátku roku do konce září zapsaly členské společnosti do negativníh …

Užít si? Na to máme!

Globální tržby na trhu s wellness službami v loňském roce stouply o 8 % na …

Rating klesl i pro USA

Americká agentura Moody's Investors Service v pátek změnila výhled ratingu S …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>