« Zpět

Newsletter č. 7 / 15. 2. 2023

 

Zájem o hypotéky dál klesá

Banky a stavební spořitelny dle ČBA Hypomonitoru poskytly domácnostem v lednu letošního roku hypotéky v celkovém objemu 6,5 mld. Kč. Objem poskytnutých hypoték tak po několika předešlých meziměsíčních růstech opět poklesl, a to o 16 % a byl tak v lednu nejnižší od února roku 2014.

 

Lednový inflační skok

Lednová inflace byla s napětím očekávaná, protože nastavuje laťku, ze které inflace bude v letošním roce klesat. Inflaci zásadně ovlivnil úsporný energetický tarif, který ji po tři měsíce snižoval a nyní už vypadl z výpočtu.

 

Nebankovní financování roste

Společnosti sdružené v České leasingové a finanční asociaci (ČLFA) poskytly v roce 2022 podnikatelům a spotřebitelům financování v celkovém objemu 163,6 miliardy korun, meziročně o 7,5 procenta více.

 

Inzerce

 

Co nabízí nové číslo PROFI Poradenství & Finance?

Právě vychází lednové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance, které nabídne mimo jiné ohlédnutí za rokem 2022 a zároveň výhled na rok 2023. Ten se nejen pro poradenský trh ponese v módu nejistot i příležitostí.

 

Roste počet účastníků i objem prostředků DPS

APS ČR zveřejnila výsledky za 4. čtvrtletí 2022. Celkem si v některém z fondů III. pilíře na konci roku 2022 spořilo na penzi 4 390 174 účastníků, z toho 1 638 767 (tj. 37 %) v účastnických fondech doplňkového penzijního spoření.

 

Mladí a investice

Jen 16 % příslušníků generace Z ví, co znamená zkratka ETF. A ačkoli se většina z nich snaží ušetřit nějaké peníze a ráda by je zhodnotila v akciích, jejich úspory často kvůli nedostatku znalostí nečinně leží na spořicích účtech.

 

Inzerce

 

Svižný pokles růstu americké inflace byl přerušen

„Svižný pokles růstu americké inflace o zhruba půl procentního bodu měsíčně byl v lednu přerušen. Pokles růstu inflace se zpomalil pouze na desetinu procentního bodu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

 

Fond Trigea investoval v Polsku do logistiky

Nemovitostní fond Trigea patřící do finanční skupiny Partners získal v polské Wrocławi novou akvizici v podobě městského logistického parku City Logistics Wrocław II. Po logistickém areálu v Gdyni a administrativní budově MidPoint 71 ve Wrocławi se jedná už o třetí polskou akvizici, s 38 388 m2, kterou spravuje společnost Panattoni.

 

Fondu AGUILA vysoké sazby svědčí, cílový výnos zvýšil na devět procent

Revoluční způsob, jak využít vysokých úrokových sazeb v Česku ke zhodnocení peněz, představil investorům podfond AGUILA, jenž je součástí Českomoravského fondu SICAV, a.s.

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Průšvih potravin

Od prosince do ledna vyrostly ceny o 6 %. Něco podobného samostatné Česko je …

Lépe bude až za rok

Česká bankovní asociace letos očekává hospodářskou stagnaci, HDP vzroste …

Firmy mají stále obavy

České firmy letos očekávají náročný rok. Více než polovina z nich oče …

Černé zlato jako zlatý důl

Souhrnné zisky globálního ropného a plynárenského průmyslu se v loňském …

Na penzi spoříme málo

Ve třetím pilíři penzijního systému si na konci loňského roku na penzi s …

Evropské miliardy máme rádi

Česká republika loni dostala z rozpočtu EU o 61,2 miliardy korun víc, než d …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>