« Zpět

Newsletter č. 8 / 21. 2. 2024

 

Růst až napřesrok

Evropská komise zhoršila výhled růstu ekonomiky EU na letošní rok na 0,9 %, dosud čekala 1,3 %. Loni růst ekonomiky činil 0,5 procenta. Zhoršila i výhled růstu české ekonomiky na letošní rok na 1,1 %, zatímco dosud počítala s růstem o 1,4 %.

 

Dopady inflace vnímá 85 % Čechů

Dopady vysoké inflace pociťuje 85 procent Čechů, na 44 procent dopadly změny obsažené ve vládním konsolidačním balíčku. Lidé i nadále chtějí šetřit na potravinách a energiích a omezují návštěvy restaurací.

 

Investice roku 2023

Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy...

 

Inzerce

 

Praha opět mezi nejbohatšími regiony EU

Podle dnes zveřejněných dat Eurostatu se Praha v roce 2022 umístila na 4. místě podle HDP na obyvatele v rámci řebříčku regionů EU. Se svým posledním výsledkem překonává i centrální Brusel a Hamburg.

 

Rok plný investičních výzev a příležitostí

Rok 2024 přináší řadu událostí, které mohou významně ovlivnit investiční scénu - od geopolitických voleb, až po ekonomické politiky centrálních bank. S poklesem inflace a očekávaným snižováním úrokových sazeb se otevírají nové možnosti pro dluhopisové i akciové fondy.

 

Co znamená leden pro celoroční výkonnost akcií?

Výnosy amerických akcií jsou v průměru nejsilnější v lednu ve srovnání s ostatními 11 měsíci v roce. Tento trend je nejvíce patrný u akcií s malou tržní kapitalizací. Když index S&P 500 v lednu roste, celoroční výnosy bývají kladné, díky čemuž někteří označují leden za prediktor výkonnosti.

 

Inzerce

 

Investoři jsou optimističtí

Nejnovější barometr nálady v oblasti obchodování ve střední Evropě dosáhl úctyhodné hodnoty 107, přičemž se zvýšil podíl respondentů, kteří se domnívají, že rok 2024 bude dobrým rokem pro výnosy.

 

ČNB bude při dalším snižování sazeb zohledňovat kurz koruny

Bankovní rada ČNB bude při dalším snižování úrokových sazeb zohledňovat i vývoj kurzu koruny. Při výrazném oslabení měny by mohla pokles sazeb přibrzdit nebo i zastavit.

 

Spořicí účty čeká oslabení

Češi i přes snižující míru inflace stále hledají cesty, jak ochránit a zhodnocovat své finance. Podle AKAT ČR pravidelně či jednorázově investuje více než třetina Čechů. Nejčastěji sahají po podílových fondech, akciích či nemovitostech.

 

Inzerce

 

Inflace blízko cíle ČNB, koruna trpí

Hádanka, jak dopadla lednová inflace, přeceňování zboží nebo zdražení elektřiny, je vyřešena. V lednu se totiž spotřebitelské ceny zvýšily pouze o 1,5 %. Meziroční inflace spadla na a dostává se tak po necelých třech letech téměř na cílovou hodnotu ČNB.

 

Hypoteční banka mění název i logo

Hypoteční banka mění název na ČSOB Hypoteční banka. Vizuální změna završuje proces jejího začleňování do finanční skupiny pod zastřešující značku ČSOB. Pro klienty, kteří mohou již delší dobu řešit financování svého bydlení na jakékoli pobočce ČSOB, spolu s dalšími finančními službami, se nic nemění.

 

Vybíráme z aktuálního čísla PROFI Poradenství & Finance

Právě vychází únorové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance, které nabídne kromě pozvánky na novou konferenci MoneyFest také přehled obchodních příležitostí roku 2024 třeba v podobě DIP či DPS. Změn však čeká letos finanční trh i poradce mnohem více!

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Uklidnění kolem Lex ČEZ

Vyškrtnutí sporné pasáže známé jako lex ČEZ jednomyslně doporučil po …

Bez provizí levnější

Air Bank zlevnila hypotéky s oblíbenými kratšími fixacemi na 2 a 3 roky o 0 …

Leasing podnikání pomáhá

Společnosti sdružené v České leasingové a finanční asociaci poskytly v� …

Akcie maxima neudržely

Minulý týden dosáhl americký širší index S&P 500 historického maxim …

Německo směřuje do recese

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí zřejmě opět klesne, což by znamena …

Firemní úvěry „nelákají“

Průměrná úroková sazba firemních korunových úvěrů dosáhla v prosinci …

AI umí video i z textu

Společnost OpenAI představila nový systém umělé inteligence, který doká� …

Podnikání u nás roste

Podle společnosti CRIF – Czech Credit Bureau v průběhu ledna …

Český dluh není jen český

Zahraniční investoři poprvé v historii drží české státní dluhopisy v� …

Rizika dluhopisů

V insolvenci končí každá třináctá česká firma, která vydala dluhopisy …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>