« Zpět

Newsletter č. 19 / 9. 5. 2024

 

Úrokové sazby hypoték (ne)překvapivě stagnují

Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu v květnu zanedbatelně klesla z dubnových 5,57 % p. a. na aktuálních 5,52 %. Zatímco Česká národní banka letos snížila dvoutýdenní repo sazbu už o 1,5procentního bodu, banky úrokovou sazbu hypotečních úvěru podle Swiss Life Hypoindexu pouze o půl procentního bodu.

 

V 1Q klesla výstavba i dostavba bytů, jejich ceny porostou

V letošním prvním čtvrtletí meziročně klesl počet zahájených staveb bytů o 15 procent. Celkově jich bylo 8065, jde tak o nejnižší hodnotu za první čtvrtletí od roku 2019. Dokončeno bylo 8037 bytů, meziročně o 2,1 procenta méně.

 

Jak na ověřené leady?

Představte si, že máte klíče ke dveřím, za kterými čekají klienti, kteří již vyjádřili zájem o to, co nabízíte. Klienti, kteří chtějí řešit hypotéku, pojištění nebo investovat. Takovéto klíče můžete mít a to ve formě ověřených leadů od Chytrého Honzy, uvádí ve svém komentáři Marek Slouk, obchodní ředitel a předseda představenstva Chytrého Honzy.

 

Úroky spořicích účtů opět klesají

Snižování úrokových sazeb ČNB zohledňují banky ve svých spořicích produktech. Řada z nich opět snížila základní sazby či upravila podmínky pro jejich poskytnutí poté, co ČNB ve čtvrtek opět snížila sazby o půl bodu na 5,25 %.

 

Inzerce

 

Zelené investování ve skutečnosti škodí životnímu prostředí

Zelené investování ve skutečnosti škodí životnímu prostředí, dokládá nová studie autorů Samuela Hartzmarka z Boston College a Kelly Shueové z Yale School of Management. Investoři, kteří podlehli zelenému imperativu doby, ESG, kupují akcie emisně „čistých firem“, zatímco se zbavují akcií „špinavých firem“.

 

Další výrazný přebytek obchodní bilance

Obchodní bilance byla v březnu ve výrazném přebytku 39,3 mld. Kč a výrazně tak překonala tržní prognózu. Tento výsledek byl dokonce větší než již tak silný únorový výsledek, který byl nyní ještě revidován směrem výše na 36,5 mld. Kč.

 

Inzerce

 

Razantní propad stavební výroby

Březen byl pro české stavebnictví hodně špatným měsícem. Meziměsíčně se výroba propadla téměř o 8 %, meziročně o 8,3 %. Nedařilo se jak pozemnímu, tak inženýrskému stavitelství.

 

Vybíráme to nejlepší z nového čísla PROFI Poradenství & Finance

Právě vychází dubnové číslo odborného měsíčníku PROFI Poradenství & Finance, které nabídne kromě zajímavého úvodního rozhovoru, v němž se podíváme blíže na nemovitostní trh, i bližší pohled na ostatní segmenty trhu. Jaro pak potvrzuje optimistická očekávání roku 2024.

 

I přes nízká očekávání dokázal průmysl zklamat

Objem tuzemské průmyslové produkce v březnu vykázal meziměsíční pokles o 1,6 %, což odpovídá meziročnímu propadu o 2,7 %. To je znatelně horší výsledek, než očekával trh, i než jaký jsme zaznamenali o měsíc dříve.

 

Inzerce

 

Škody z každodenních rizik rychle rostou

Pojištění každodenních rizik je produkt užitečný pro všechny, kteří se chtějí chránit v on-line i běžném světě před odcizením peněz z účtu po útoku internetového podvodníka, krádeží hotovosti, odcizením či ztrátou přenositelné elektroniky, kabelky, brýlí, klíčů a dalších osobních věcí, ale i rozbitím mobilu.

 

Asociace s velkou ambicí a jasnou vizí

Myšlenka na založení Asociace fondu kvalifikovaných investorů (Asociace) vznikla už v roce 2022. Nyní se podařilo vše dostat do bodu, kdy je možné ji prezentovat veřejnosti a zájemcům o vstup a představit základní principy i podmínky činnosti na webu.

 

Konference "Penze a zajištění na stáří" již v úterý 14. 5.!

Spousta poradců tápe a hledá optimální nastavení pro své klienty, pomoci se zorientovat nabídne odborná konference "Penze a zajištění na stáří". Diskutovat se bude o aktuálních trendech, výzvách a možnostech v oblasti životního pojištění, následné péči, a hlavně o optimálním zajištění na stáří prostřednictvím DIPu a investičních produktů.

 

Inzerce

 

INFORMAČNÍ SERVIS

Stavebnictví až napřesrok

Většina stavebních společností očekává v roce 2025 růst ve stavebnictv� …

Buffett sedí na cashi

Investiční firmě Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta vzrostl v p …

Okamžité europlatby

Fio banka se jako jedna z prvních na českém trhu naplno zapojuje do systému …

Historický sešup piva

Průměrná spotřeba piva na obyvatele dosáhla loni historického minima. V p …

Češi digi nechtějí

Přestože se úřady rychle digitalizují, lidé při komunikaci s nimi stále …

Amundi má DIP

Společnost Amundi, největší evropský správce aktiv, rozšiřuje svou nabí …

Bez reklamy to nejde

Investice do reklamy a marketingu loni v Česku vzrostly o 12 % na 145,3 mili …

Letos svědčí podnikání

V ČR v prvním čtvrtletí přibylo 4685 firem, nejvíc za posledních šest le …

Dětí máme stále méně

Tak málo dětí jako minulý rok se u nás narodilo naposledy na přelomu tis� …

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]
Petr Fejtek, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>