4fin je start-up s tradicí

4fin je start-up s tradicí. Zdroj: 4fin

Psát do ročenky nějaké ohlédnutí za fungováním společnosti 4fin nám přijde až neuvěřitelné. Ještě jsme se nezastavili, ale budou to už dva roky, co se 4fin zjevil na scéně českého majetkového poradenství. A my už asi taky můžeme trochu glosovat, jak nám ty dva roky utekly.

Když se řekne start-up, lidé si často představí Silicon Valley a geeky se zálibou ve Star Wars, ale startupové prostředí vás může čekat, i když se rozhodnete, že od nuly vybudujete nejlepší firmu na trhu majetkového poradenství. Ale ty geeky k tomu budete vlastně taky potřebovat. Na startu 4fin stálo 800 kolegů konzultantů a ředitelů, kteří nemohli počkat až se všechno naučíme, až si to sedne a budeme si jistí. Tito lidé nepřestali dělat obchody a tak dřív, než jsme se stihli rozkoukat, byla tu obchodní síť, která měla zkušenosti, měla znalosti a chtěla všechno hned. Se vší skromností je jasné, že všechno hned nebylo, ale po dvou letech toho máme dost. Těch zkušeností máme výrazně více, znalosti jsme si prohloubili, ale mimo jiné máme ten nejlepší systém pro správu klienta, každý má přehled, jaká je hodnota jeho vlastního kmene či kolik klientských prostředků má aktuálně pod správou. Náš systém 4eko už chce koupit i konkurence, a to se pořád teprve zahříváme.

NECHAT LIDI VYRŮST

Stavět v dnešní době firmu na pomezí mezi MLM a broker poolem má bezesporu hodně hrotů, na které narazíte. Potkáte se s lidmi, kteří už slyšeli všechny náborové argumenty, potkáte i takové, kteří prošli několika společnostmi a všude jim slibovali zlaté vejce, ale to, co se osvědčilo nám, je jednoduchý princip „ukázaná platí“. U nás prostě lidé rostou. Za rok 2020, rozdáme na říjnovém kongresu, více než 150 povyšovacích diplomů a letos, jen za první pololetí, cinkla vyšší pozice hned u 136 kolegů v obchodní síti. Jen naši nejvyšší pozici v kariéře, pozici Zemského ředitele, má na vizitce hned 7 pánů. To je v MLM struktuře za necelé dva roky nevídaná věc. Není to pozice, kterou napíšete za půl roku. Na podobný výkon se připravujete i několik let. Ale když máte připravený tým, motivující podporu a nástroje, které vám pomohou, povede se to. A tak to u nás je, povedlo se to! A pak ještě šestkrát. Čím to je? Je to systém prorůstového prostředí, který 4fin má. Dáváme lidem náboje a oni míří a neminou! Máme produkty plynoucí ze strategických spoluprací, systém vzdělávání, který nejde jen po tlaku na výkon, ale zahrnuje i měkké dovednosti či kontakty, které denně generuje naše leadové oddělení.

POŘÁD SE NĚCO DĚJE

Poslední rok a půl nás naučil, že nic není nastálo. Jistoty, které jsme měli se jako lusknutím dokázaly rozplynout a přežili ti, kteří se dokázali okamžitě adaptovat na novinky. A my jsme si uvědomili, že není možné zůstat jen u práce, kterou známe desítky let a dělat ji stále dokola. Rozhlédli jsme se a začali navazovat strategická partnerství a spolupráce. A daří se nám to. Spolupracují s námi významní hráči a my jsme rádi, že u jejich velkých projektů můžeme být s nimi. Společně se Sekyra Group se podílíme na financování největší developerské výstavby v Praze za poslední léta. A jsme hrdí na to, že nevzhledné brownfieldy získají novou tvář i díky naší práci. V posledních dnech pak námi rezonuje úspěch jednoho z našich největších partnerů, investiční skupiny RSBC založené a vedené Robertem Schönfeldem. Těm se podařilo koupit od skupiny CPI významnou komerční nemovitost přímo v administrativním downtownu hlavního města. Nejedná se o žádnou bezvýznamnou budovu, ale přímo o hlavní sídlo polostátního podniku ČEZ v Duhové ulici na Brumlovce. Jsme velmi rádi, že s tak významnou akvizicí, konkrétně za 2 mld. korun, můžeme RSBC pomoci. Jsme rádi, že i když trhu velí hypoteční boom, nám se daří růst i v oblasti investic. Nyní máme pod správou více než 15 mld. klientských prostředků.

RISE & SHINE

O 4fin bychom za ty dva roky mohli popsat rovnou celou tuhle ročenku, ale o nás zase někdy příště. My nyní napínáme síly na náš celofiremní kongres, který letos ponese téma Rise & Shine a budeme jej hostit nejen v O2 universum, ale i v největší restauraci v České republice, v Červeném Jelenovi. Tak kdybyste se chtěli přijít podívat, tak napište rovnou na naše marketingové oddělení na [email protected] a my se vynasnažíme pro vás najít volné místo.

Na závěr snad jen jedno moudro od našeho blízkého kolegy: „Když stoupá voda, stoupají všechny lodě v přístavu.“ Tak vám přejeme, ať jste v tom správném přístavu.