4fin kupuje master franšízu sítě realitních kanceláří CENTURY 21

Finančně poradenská společnost 4fin Better together založila v loňském roce vlastní developerskou společnost HS Property Management fungující pod značkou HSPM. Nyní dokončila akvizici českého zastoupení světového realitního giganta CENTURY 21. 4FIN HOLDING míří na jedničku na českém trhu.

Značka 4fin vstoupila na český trh v roce 2019, ale zkušenosti jejich klíčových spolupracovníků jsou více než 20leté. V loňském roce rozšířila oblasti svého působení o vlastní development. Developerská společnost HSPM, která patří do 4FIN HOLDING, operuje z Ostravy a většina jejich prvních projektů tak byla realizována na území Moravskoslezského kraje.

„Na počátku jsme pracovali s omezeným rozpočtem. Chtěli jsme si ověřit, že ekonomika procesu – výkup za férovou cenu, rekonstrukce realizovaná ve třech standardech kvality a prodej se ziskem – funguje a jsme schopni ji dlouhodobě udržet,“ říká ředitel HSPM Ladislav Chaloupka a vysvětluje, proč prvními projekty HSPM byly především individuální rekonstrukce bytových jednotek. “Osobně se v oboru pohybuji řadu let, ale je pochopitelné, že 4fin si u prvních investic potřeboval celý postup nejprve vyzkoušet. Postupným procesem jsme ale došli až k financování a výkupům celých bytových domů či developerských projektů, kterým se věnujeme v posledních měsících,” dodává Chaloupka.

K synergickému efektu kompletního majetkového poradenství chyběla společnosti 4fin stabilní opora v segmentu realitního zprostředkování. Měla se jí stát realitní divize 4fin Reality, která vznikla na začátku roku 2020 uvnitř společnosti. Ta funguje na stejném, manažersky orientovaném systému práce, jako finanční zprostředkování. Nicméně k naplnění dalších plánů společnosti 4fin bylo nutné hledat jiné řešení. A to přichází právě nyní v podobě začlenění české divize realitní společnosti CENTURY 21 do skupiny 4FIN HOLDING. Realitní divize 4fin Reality se po spojení s lídrem světového realitního zprostředkování stává jednou z franšíz.

„Když mě před více než rokem bývalý majitel české master franšízy a majitel investiční skupiny RSBC Robert Schönfeld seznámil s Tomášem Martinovským, byl jsem nadšený. Chtěl jsem firmu posunout, chtěl jsem partnera, který bude stejně naladěn a bude ochoten na tom pracovat. Bývalá dohoda na strategické spolupráci dnes vypadá jako skutečné a pevné partnerství,“ říká Tomáš Jelínek ředitel CENTURY 21 Česká republika. 4fin Better together kupuje od investiční skupiny RSBC českou master franšízu CENTURY 21, a vzniká tak 4FIN HOLDING. V rámci nově vzniklé skupiny má 4fin Better together na starosti oblast financí, HSPM zajišťuje development a CENTURY 21 realitní zprostředkování.

Generálním ředitelem 4FIN HOLDING je Tomáš Martinovský, který se v realitním a majetkovém byznysu pohybuje více než 17 let a má tak přesah do všech oblastí podnikání nově vzniklé skupiny.

„Důležitost spojení vidíme především ve výhodách, které ze své podstaty velký podnik přináší. V našem případě zejména ekonomickou sílu spolupracujících společností, významnější postavení na trhu či kapacitní možnosti pro posun kupředu,“ říká Tomáš Martinovský generální ředitel 4FIN HOLDING.

4fin Better together má v České republice více než 1 300 spolupracovníků a v letošním roce má v plánu nabrat tisícovku nových kolegů. Atakovat chce obrat 1,2 miliardy korun.

Také CENTURY 21 chce růst a nabírat. Cílem je přivést ke stávajícím 43 franšízám dalších deset a naplnit je stovkou nových realitních makléřů. To by mělo vést k plánovanému obratu společnosti ve výši 350 milionů korun.

HSPM je v kontinuálním akvizičním procesu nových projektů. Nyní má rozpracováno 107 projektů. Mezi největší patří první developerský projekt v Milíkově, kde se staví sedm rodinných domů, projekt klubového bydlení Sýpka Brno či rekonstrukce Flussovy továrny v Příboře. Zdejší bývalou kloboučnickou továrnu HSPM přestaví na 50 bytových jednotek. Holding chce být městu nápomocen i s vybudováním a podporou sociální infrastruktury, která se k bydlení v nové lokalitě váže. Pro spolupráci si vybral polského architekta Roberta Konieczného, který je držitelem mnoha mezinárodních ocenění, například titulu Grand Prix za Nejlepší stavbu světa z roku 2016. HSPM plánuje v příštím roce obrat 300 milionů korun.

„Synergie mezi financemi, realitami a developmentem je za nás tou nejlepší cestou k tomu, aby se 4FIN HOLDING stal jedničkou na trhu kompletního a zcela komplexního majetkového poradenství v České republice,“ uzavírá Martinovský.