AČSS má nového předsedu

Pavel Jirák

Novým předsedou Asociace českých stavebních spořitelen se stal Pavel Jirák. Vystřídal tak Jana Jeníčka, který tento post zastával od roku 2018. Pavel Jirák byl dosud místopředsedou asociace. Novým prvním místopředsedou byl zvolen Libor Vošický a místopředsedou Petr Toman.

Pavel Jirák je absolventem VŠE v Praze. Ve skupině Komerční banky působí od roku 1991, s výjimkou roku 1998, kdy byl v BNP – Dresdner Bank (ČR). V KB pracoval na různých pozicích v retailovém i korporátním bankovnictví, jako předseda představenstva PF KB (dnes KB Penzijní společnost), výkonný ředitel pro lidské zdroje. Od roku 2019 je předsedou představenstva a generálním ředitelem Modré pyramidy. Od 11. března 2019 zastával pozici místopředsedy Asociace českých stavebních spořitelen.

„Stavební spoření stejně jako většina odvětví musí čelit turbulentní době. Jsem rád, že mohu být součástí rozvoje a budu dělat, co je v mých silách, abych společně s kolegy v prezidiu AČSS přispěl k dalšímu rozvoji stavebního spoření,“ říká ke svému zvolení Pavel Jirák. „V rámci asociace chci i nadále podněcovat aktivity přispívající k všeobecnému rozvoji financování bydlení,“ doplňuje Pavel Jirák.