Chránit se před inflací

financial diet. money diet. finance and commerce. low pay. Saving money. Deposit. loan concept. Take credit. piggy bank with measurement tape. Moneybox. Economy and budget increase.

Ochránit své úspory před inflací tak plánuje více než třetina z těch, kteří se jí obávají (35,4 %). Nejčastěji jsou to mladí ve věku 18–26 let. Z hlediska vzdělání převažují vysokoškoláci a současně lidé se základním vzděláním.

Více než třetina respondentů prý začala šetřit (43 %), převedla na termínované vklady (37 %), anebo dokonce investovala do fondů (34 %). Průzkum zrealizovala společnost Broker Consulting v březnu 2022 prostřednictvím aplikace Instant Research od Ipsos mezi 1050 respondenty ve věku 18–65 let napříč Českou republikou.

Podle průzkumu ČSOB AM některý ze způsobů investování v tuto chvíli využívá zhruba polovina Čechů, z toho 44 % právě kvůli zachování hodnoty svých úspor. Čtvrtina lidí si investicemi střádá peníze na důchod a necelá pětina si tak chce našetřit na velkou investici, například koupi nemovitosti.