EFPA – Deloitte roadshow v Brně již 5. 4. 2022

Vážení EFP/EFA/PFP poradci a další zájemci o odborné vzdělávání ve finančně-poradenském světě. Pokračujeme v minisérii konferencí v podobě roadshow s heslem „EFÁci EFÁkům“.

Termín: Brno 5. 4. 2022, začínáme ve 13.00 hod

13:00 – 13:45      EFPA včera, dnes a zítra (v sobotu večer a neděli ráno)

13:45 – 14:30      Zdanění výnosů nejen z investičního majetku

14:30 – 15:15      Společensky odpovědné investování (ESG) – módní trend či jasný směr?

15:15 – 15:45      Coffee Break

15:45 – 16:30      Metodika pojištění EFPA ČR

16:30 – 17:15      Význam FKI a svěřenských fondů v portfoliu klienta

17:15 – 18:00      Nejlepší finanční poradci neřeší pojistné události

18:00 – 19:00      Networking se sklenkou vína

Obsah:

EFPA včera, dnes a zítra (v sobotu večer a neděli ráno)

členové rady EFPA ČR – Marta Gellová, Zdeněk Santler a Petr Volek

Po deseti letech působení v ČR je čas ohlédnout se zpět a zhodnotit změny, které se ve světě finančního poradenství udály, často i naším přičiněním. Trh se změnil a s ním se změnil i náš pohled na míru odbornosti, standardy a členství. Není to ale jen o včerejšku. Dnes, v době pocovidové, máte jistě celou řadu očekávání a otázek, jak může EFPA podpořit právě vás. Co se změní v budoucnu? Jaké novinky nás čekají? Jak se posledních deset let promítne do fungování asociace? Na tyto otázky odpoví program členů rady EFPA.

Zdanění výnosů nejen z investičního majetku

Deloitte – Tereza Gebauer, David Kušut a Pavel Zeman

Odpovíme vám na otázky zdanění výnosů z investičního majetku (dividendy, úrokové výnosy, prodeje investičních produktů z pohledu právnických osob i z pohledu fyzických osob), a zdanění při prodeji firmy. Společně se zamyslíme zda se vyplatí podnikat jako OSVČ, či s.r.o. (daňové srovnání různých forem podnikání (obraty, zisky…odměňování).

Společensky odpovědné investování (ESG) – módní trend či jasný směr?

Lukáš Paldus EFP

Odpovíme vám na otázky „Kde se vzal pojem ESG?“, „Jaké kroky vedly svět k ESG?“, „Proč je důležité se tímto tématem zabývat?“ a „Jedná se pouze o módní trend či dlouhodobý směr?“. Zároveň vám ukážeme přínosy pro poradce i klienty a pokusíme se objasnit některé mýty spojené s tímto tématem. Rozhodně nebude chybět ani praktická ukázka investičního ESG portfolia

Metodika pojištění EFPA ČR

Pracovní skupina EFPA ČR (Lukáš Kaplan EFA a kolektiv)

Představíme vám novou metodiku pro výběr životního pojištění. Ukážeme si inovovaný výpočet pojistných částek, seznámíme vás s klíčovými kritérii a postupem pro výběr pojištění. Projdeme si také dotazník pro sběr dat o klientovi, ve kterém nebude chybět nic důležitého pro správnou analýzu potřeb klienta.

Význam FKI a svěřenských fondů v portfoliu klienta

Zbyněk Prim EFP

Co dělat, když potkám svěřenský fond u klienta? Základní principy fungování a využití v praxi u klienta. Pokusíme se rozptýlit mýtus, že svěřenské fondy jsou pro ty nejbohatší lidi, kteří chtějí „prát“ peníze. Rád se s vámi podělím o praktickou ukázku toho, jak si klient založil svůj vlastní FKI fond a realizoval přes něj prodej své firmy.

Nejlepší finanční poradci neřeší pojistné události

Lukáš Kaplan EFA, Jan Ondrášek a Marcela Pištorová

Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Vysvětlíme si, proč poradci, kteří řeší za klienty pojistné události, poskytují medvědí službu a nabídneme alternativní pohled na to, jak by měl profík řešit pojistné události svého klienta. Současně si ukážeme základy a vymezíme hranici mezi tím, které služby poskytuje poradce klientům v rámci provize a regulovaných činností, a které činnosti jsou neregulované.