V Best Solution Funds SICAV je již 1 mld. Kč

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Fincentrum & Swiss Life Select spravuje v Best Solution Funds SICAV již více než miliardu korun

Investoři svěřili fondům Best Solution Funds SICAV, které nabízí společnost Fincentrum & Swiss Life Select, již více než miliardu korun. Fondy jsou přitom v nabídce teprve od konce roku 2020. K původním dvěma podfondům – Vyváženému a Progresivnímu, přibyly na počátku letošního roku další dva, které se zaměřují na indexové fondy (ETF). Jeden z nových fondů reaguje na aktuální trend udržitelných investic, které jsou populární zejména mezi mladými investory.

Fondy jsou jedny z mála finančních nástrojů, které umožňují dlouhodobě porážet inflaci. Vysoká míra úspor a dramatický růst inflace přiměly v posledních měsících řadu Čechů hledat bezpečný přístav pro své peníze. Nejracionálnějším řešením jsou právě investice do fondů. Na sílící zájem malých i větších investorů zareagovala již na konci roku 2020 finančně poradenská společnost Fincentrum & Swiss Life Select a nabídla jim fondy Best Solution Funds SICAV. Jde – zjednodušeně řešeno – o fondy fondů. Tedy fondy, které investují do jiných fondů a diverzifikují tak riziko.

O tom, že se trefily do poptávky českých investorů, svědčí, že fondy Best Solution Funds SICAV za necelého 1,5roku získaly do správy již přes jednu miliardu korun (stav k polovině února 2022). Společnost Fincentrum & Swiss Life Select tak potvrdila, že patří k největším hráčům v oblasti investic na českém trhu.

Loňský rok byl ve znamení nebývalého růstu zájmu o investování a investiční produkty. Tento trend pokračuje v nezmenšené míře i v roce letošním a pomohl k rychlému nárůstu majetku v našich fondech k hranici jedné miliardy korun. Důvodem je rekordní množství volných peněz v ekonomice a současně rekordní inflace, která jejich hodnotu rychle ukrajuje,“ řekl Jan Macek, vedoucí produktového oddělení, Fincentrum & Swiss Life Select.

Naše fondy zaujaly investory svojí jednoduchou investiční strategií, spočívající ve výběru těch nejlepších fondů na celém investičním trhu. Investoři oceňují, že v jednom investičním nástroji, jednoduchém na sjednání i pochopení, dostávají velmi široce diversifikované portfolio – výběr těch nejlepších fondů největších světových správců aktiv. To vše s měnovým zajištěním do české koruny, aktivním řízením a možností investovat jednorázově i pravidelně velké i malé objemy peněz,“ upřesňuje Jan Macek.

Podfondy Vyvážený a Progresivní

Fincentrum & Swiss Life Select nabízí od konce roku 2020 možnost investovat ve dvou podfondech Best Solutions Funds SICAV: Vyváženém a Progresivní. Oba jsou sektorově i regionálně doširoka rozkročené a investují zejména do cenných papírů vydávaných akciovými a dluhopisovými fondy. V Každém je přibližně 12 podkladových fondů se 40 až 50 tituly. Dohromady tedy každý cílí na víc než 500 akciových a dluhopisových titulů.

Jsou určeny pro vyvážené a dynamické investory, jimž jde o dlouhodobé zhodnocení svých peněz při rozumné míře investičního rizika.

Trend udržitelných investic

V nedávné době přibyly k původním dvěma podfondům nově další dva: ETF Constellation Sagittarius ESG a ETF Constellation Taurus. Oba nové podfondyinvestují do portfolia indexových (pasivních) fondů ETF iShares. Portfolio využívá investiční strategii největšího světového správce aktiv, americké společnosti BlackRock.

Strategie fondu Constellation Taurus je dynamická s výraznou převahou akciových ETF. Díky tomu představuje ideální investiční příležitost pro investora s dynamickým investičním profilem, preferujícího vysoký výnos.

Do světa udržitelných investic, které v poslední době udávají trendy, pak otvírá dveře Fond ETF Constellation Sagittarius ESG. Udržitelné – ESG investice – jsou charakteristické zaměřením na sociálně odpovědné, ekologické a etické investování. To je v současné době hlavním trendem, který přitahuje i mnoho začínajících investorů.

Zdroj: Fincentrum & Swiss Life Select

Zdroj: Fincentrum & Swiss Life Select