Generali Česká pojišťovna ohlásila propojení se slovenskou Generali

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Generali Česká pojišťovna se koncem roku 2021 organizačně propojí se slovenskou pojišťovnou Generali. Propojení ještě podléhá schválení příslušných dohledových orgánů. Generali Česká pojišťovna a slovenská Generali od roku 2020 intenzivně spolupracují a hledají synergie v rámci celé řady oblastí s cílem poskytnout nejlepší a nejvíce inovativní služby pro své klienty, obchodníky i partnery.

Vzhledem k pozitivním výsledkům dosavadní spolupráce obě pojišťovny organizačně propojí své aktivity, aby co nejlépe využívaly zkušenosti a know-how z obou firem.

„Chceme využít expertízu, kapacity a ty nejlepší zkušenosti z obou firem k trvalému propojení týmů a k vytvoření nové struktury, která bude dávat smysl. Máme skvělou příležitost spojit síly, využít velikost a sílu Generali České pojišťovny a inovační drive slovenské Generali, abychom spolu dosáhli výjimečné pozice na trhu,“ komentuje situaci Roman Juráš, generální ředitel Generali České pojišťovny a country manažer skupiny Generali pro Českou republiku a Slovensko.

Organizační propojení podléhá ještě schválení příslušných dohledových orgánů. Generali bude na Slovensku působit jako pobočka Generali České pojišťovny pod názvem Generali Pojišťovna, pobočka pojišťovny z jiného členského státu. Propojení nebude mít žádný vliv na stávající smlouvy, poskytované služby a servis poskytovaný klientům i obchodním partnerům. Dlouhodobou prioritou obou pojišťoven tak zůstává neustálé zvyšování kvality produktů a služeb tak, aby měli klienti k dispozici maximální podporu kdykoliv a kdekoliv.

„Propojení aktivit nám umožní sdílet zdroje, neustále zdokonalovat procesy a přinášet tak klientům ještě lepší produkty a služby ve smyslu naší ambice stát se celoživotním partnerem. Na Slovensku patří Generali mezi nejrychleji rostoucí a nejstabilnější pojišťovny, tuto pozici si chceme zachovat, abychom i nadále dokázali čelit neočekávaným situacím, jakými je i současná pandemie,“ říká Juraj Jurčík, generální ředitel slovenské pojišťovny Generali.

Country manažerem a generálním ředitelem pro Českou republiku a Slovensko bude Roman Juráš, současný generální ředitel Generali České pojišťovny.