Hypoteční banka mění název i logo

Hypoteční banka mění název na ČSOB Hypoteční banka. Vizuální změna završuje proces jejího začleňování do finanční skupiny pod zastřešující značku ČSOB. Pro klienty, kteří mohou již delší dobu řešit financování svého bydlení na jakékoli pobočce ČSOB, spolu s dalšími finančními službami, se nic nemění.

Název se mění od 19. února 2024 a nemá na stávající klienty žádný vliv. Veškeré smlouvy zůstávají nadále v platnosti a nemusejí být nově podepisovány nebo jakkoli upravovány. Stejná zůstává i Hypoteční zóna, což je internetové bankovnictví pro hypotéky. Do Hypoteční zóny lze jednoduše vstupovat z aplikace ČSOB Smart nebo webu.

Změna nemá dopad ani na vnitřní fungování banky a zaměstnance, protože integrace do skupiny ČSOB se uskutečnila v minulých letech. Kontaktní místa a pobočky ČSOB Hypoteční banky čeká postupný redesign na modrý vzhled s aktuálním logem (viz obrázek výše) z původní zelené podoby.

Hypoteční banka byla původně založena v roce 1991 v Hradci Králové jako univerzální banka regionálního charakteru. V říjnu 1995 získala jako první z tuzemských bank licenci na vydávání hypotečních zástavních listů. V roce 2000 se stala jejím novým majoritním akcionářem ČSOB, která je od roku 2009 jediným akcionářem Hypoteční banky.