I SocGen jde z Ruska

Třetí největší francouzská banka Société Générale ukončila své bankovní a pojišťovací aktivity v Rusku. Zbaví se celého podílu v Rosbank a pojišťovacích dceřiných společnostech ve prospěch Interros Capital, předchozího akcionáře Rosbank oligarchy Potanina.

Vyřazení aktiv se negativně promítne do výsledovky skupiny Société Générale. Odpisy vyřazených aktivit dosáhnou přibližně 2 mld. eur, jednorázová položka pak 1,1 mld. eur.

Podle AFP byla v Rusku ale vystavena riziku ve výši 18,6 miliardy eur (455,3 miliardy korun), z čehož 15,4 miliardy připadá na podíl v Rosbank. Akcie SocGen na to možná překvapivě na burzách mírně posílily, ale od začátku ruské války ztrácejí téměř 40 %.

Majoritní vlastník české Komerční banky nijak nepozměnil dividendou politiku stanovenou pro rok 2021. Potvrzuje dividendu ze zisku za rok 2021 ve výši 1,65 eur na akcii, kterou musí 17. května 2022 schválit valná hromada. Společnost oznámila také program na zpětný odkup akcií za přibližně 915 mil. eur. Akcie Komerční banky odepsaly od začátku války jen necelých 20 %.