Investiční platforma Edward spravuje přes 10 mld. Kč

Viktor Hostinský, majitel a zakladatel platformy Edward

Finanční poradci zde zhodnocují prostředky více než 30 tisícům klientů

Investiční platforma Edward překonala v prosinci milník deseti miliard korun pod správou. Edward je spolehlivým investičním nástrojem již pro téměř dva tisíce finančních poradců, kteří pomáhají prostřednictvím chytrých algoritmů zhodnocovat prostředky více jak 30 tisícům klientů.

„Třetí rok existence naší chytré investiční platformy Edward byl mimořádně úspěšný. Objem prostředků pod správou jsme zvýšili o více jak 40 procent. Jasně se osvědčuje model, který kombinuje umělou inteligenci, chytré algoritmy a osobní přístup finančních poradců. Spolupracujeme se 14 obchodními partnery napříč finančně-poradenským trhem,“ říká Viktor Hostinský, zakladatel platformy Edward.

Na českém trhu je podle něho zjevný rostoucí zájem Čechů o moderní způsoby investování a zhodnocování úspor.

„Edwarda neustále vylepšujeme, abychom finančním poradcům a jejich klientům nabízeli jednoduchý, přehledný a efektivní nástroj pro přeměňování finančních cílů a plánů ve skutečnost. Spolupracujeme s profesionály ze společnosti Etnetera, díky kterým jsme ve vývoji maximálně agilní a reagujeme pružně na potřeby poradců i zvyšující se požadavky klientů,“ uvádí Viktor Hostinský.

„Edward je skvělým příkladem moderního přístupu k investování a důkazem, že spojení živého poradce a robo-advisory nabírá na českém trhu stále větší sílu. Věřím, že se během příštích let naší spolupráce podaří Edwardovi dosáhnout dalších významných milníků,“ říká Lukáš Kmínek, CEO Etnetera Core.

Edward a rok 2024 ve znamení penzí

Vedle dalšího rozvoje pro ještě jednodušší správu investic se Edward letos zaměří na státem podporovaný dlouhodobý investiční produkt (DIP). Klientům tak bude moci přispívat k investicím i zaměstnavatel a od základu daně z příjmů si budou moct ročně odečíst až 48 000 korun.

„Vyřešit klientům zajištění na penzi bude pro finanční poradce jedním z hlavních témat letošního roku. Díky pestré škále portfolií, která máme v nabídce, a možné individualizaci portfolia na míru, splní finanční poradci s Edwardem nejen tyto dlouhodobé cíle s možností výplaty renty, ale pomohou klientům zhodnocovat prostředky i pro krátkodobější cíle, ať už je to nákup nového vozu, studium dětí, nebo třeba vysněná dovolená,“ dodává Viktor Hostinský.

ETF od předních investičních správců a autopilot

Prostřednictvím Edwarda poradci sjednávají klientům zejména dvě řady modelových portfolií, složených z více jak 60 nízkonákladových ETF od předních světových investičních správců, jako jsou Black Rock, Amundi či Vanguard.

V loňském roce rozšířila platforma Edward svou nabídku o individuální portfolia, která umožňují, aby poradci zohlednili vedle preferované míry výnosu a rizika i klientovy osobní preference jako zařazení, či naopak vypuštění konkrétních regionů, sektorů nebo investic zaměřených na udržitelnost.

Edward je jedinou investiční platformou na trhu, která umožňuje spojit dvě zásadní oblasti pro úspěch v investování: chytrou technologii a zkušeného finančního poradce. Edward řídí klientské portfolio automatizovaně pomocí chytrých algoritmů na základě zadaných cílů a rizikového apetitu klienta. Díky tomu ušetří poradci podstatné množství času, který mohou věnovat finančnímu koučinku, posilování osobních vztahů s klienty a jejich edukaci.