Jakub Mertl doplnil představenstvo skupiny UNIQA

Ke dni 15. července 2023 bylo schváleno dozorčí radou doplnění představenstva finanční skupiny UNIQA v Česku a na Slovensku. Sedmým členem se stal Jakub Mertl, dlouholetý manažer UNIQA. Jeho nová funkce napříč všemi společnostmi UNIQA (pojišťovna, penzijní společnosti a investiční společnost působící v Česku a na Slovensku) je Chief Risk Officer (CRO).

Mgr. Ing. Jakub Mertl, PhD. (1983) je nejmladším členem představenstva UNIQA. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou, obor Statistika a ekonometrie, a obor finanční a pojistná matematika na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Se značkou UNIQA spojil svůj pracovní život už během vysokoškolských studií. Poté absolvoval trainee program v mateřské společnosti koncernu UNIQA Insurance Group ve Vídni a v roce 2011 jako jeden z nejmladších v historii získal licenci České národní banky na výkon funkce odpovědného pojistného matematika.

Jako odpovědný pojistný matematik působil od roku 2015 i pro UNIQA na Slovensku. Po fúzi se společnostmi AXA v roce 2021 mu byla svěřena i oblast zajištění. Dosavadní funkce byla ředitel aktuariátu a zajištění. Nyní bude odpovědný za Compliance, Risk a Actuarial Function.

Jakub je certifikovaným členem České společnosti aktuárů a příležitostně se věnuje výuce na vysoké škole. Aktivně je zapojen do pracovních skupin České asociace pojišťoven, České kanceláře pojistitelů a České společnosti aktuárů. Volný čas tráví nejraději se svojí rodinou; je otcem čtyř synů. Zabývá se popularizací matematiky i do dalších oblastí života lidí.

Doplněním sedmého člena představenstva je nyní vrcholný management finanční skupiny UNIQA kompletní.