J&T Banka je novým brokerem startupu Fondee. Ten expanduje a chce oslovit slovenské klienty

Ilustrační foto. Zdroj: ASPEN.PR s.r.o.

Český fintech startup Fondee, který zpřístupňuje lidem investování, má nového brokera a expanduje na Slovensko. J&T Banka v pozici brokera nahradila původní nizozemské Degiro. Změna přináší například nové funkce automatického rebalancování a zajišťuje hladší provoz pro budoucí slovenské klienty. Manželé Eva a Honza Hlavsovi, kteří Fondee vedou, v současnosti obsluhují více než 4 400 klientů. Do konce letošního roku by chtěli mít 10 000 klientů. 

Fondee poskytuje snadnou a levnou cestu k investování. Popularitě se podobné platformy v současnosti těší zejména jako alternativa k ukládání peněz v bance při zachování nízkého rizika. Fondee tomuto trendu věří a expanduje na slovenský trh, kde plánuje s osvědčeným konceptem naučit běžnou populaci investovat. „Mnoho lidí u nás i na Slovensku řeší, jakým způsobem zhodnotit své peníze, ale mnoho z nich stále neví, kudy se vydat. Často si myslí, že investování je jenom pro bohaté, ale to již dávno není pravda. Vnímáme Česko a Slovensko jako historicky jeden trh, takže vstup na Slovensko je pro Fondee přirozený krok,“ říká spoluzakladatelka Fondee Eva Hlavsová.

Na přesunu k novému brokerovi pracoval tým Fondee v posledních měsících a minulý týden se u J&T Banky poprvé obchodovalo. „Pro klienty máme zbrusu novou registraci, která je jednodušší, rychlejší a hlavně plně v režii Fondee. Výrazně se také zlepšila rychlost zpracování plateb. Nový je i bankovní účet pro zasílání vkladů,“ uvádí Honza Hlavsa.

„Na kapitálovém trhu působíme dlouhodobě a z pozice předního obchodníka s cennými papíry vítáme každého, kdo se jej snaží zpřístupnit širšímu okruhu investorů či nějak zlepšovat. Jsme rádi, že se nám s Fondee podařilo zjednodušit a zrychlit celý proces investování, a věříme, že změnu uvítají také uživatelé. Pro nás je tento krok dalším prohloubením společného partnerství a jasným důkazem o možnosti vzájemných synergií,“ komentuje Tomáš Klimíček, člen představenstva J&T Banky.

Eva a Honza Hlavsovi spustili Fondee v lednu 2020. Oba zakladatelé přitom čerpali z bohatých zkušeností ze světa velkých financí, které nasbírali za devět let působení v Londýně, kde v nejvyšších patrech londýnského City měli na starosti transakce, fúze a úvěry v miliardách liber.

10 000 klientů jako nový cíl

„Aktuálně máme více než 4 400 klientů. Původně jsme si mysleli, že by bylo skvělé mít na konci letošního roku 5 000 klientů, ale pokud budou klienti přibývat podobným tempem jako v posledních týdnech, můžeme klidně atakovat metu 10 000 zákazníků. Nový broker J&T Banka nám tento plán pomůže splnit díky technickému a strukturálnímu know-how,“ dodává Honza Hlavsa.