Lavičky míří na pražskou burzu

park bench, woody, LWD, design: David Karasek, Radek Hegmon, Italy, Helbronner, Mt. Blanc, foto: Enrico Romanzi

Skupina mmcité, český výrobce městského mobiliáře, hodlá v první polovině letošního roku vstoupit na trh START pražské burzy. Světově proslulí designéři z Bílovic u Zlína hodlají oslovit akciové investory za účelem svého dalšího rozvoje.

Holdingová společnost mmcité a.s. má v plánu na pražské burze nabídnout až třetinu nových akcií. Cílem je získat od investorů minimálně 160 milionů korun na akvizici a rozšíření výrobních kapacit.

„Společnost mmcité patří ve svém oboru mezi světovou špičku a vstup na pražskou burzu je tak pro nás logickým krokem,“ komentuje své rozhodnutí majoritní vlastník a zakladatel skupiny David Karásek. Jeho skupina dle odhadů za rok 2022 přesáhne konsolidované tržby ve výši 1 miliardy korun při provozním zisku EBITDA cca 55 milionů korun. „Vývoj posledních let nám přinesl enormní navýšení poptávek, a tudíž i nárůst realizovaných zakázek. Navýšení výrobních kapacit je pro nás nevyhnutelným krokem. Díky získanému kapitálu budeme schopni výrazně rozšířit výrobní možnosti a zvýšit efektivitu našeho podnikání. To by se mělo projevit v budoucím významném růstu naší ziskové marže,“ doplňuje Karásek.

Za dobu téměř 30 let existence vybudovalo mmcité 10 poboček po celém světě a skrze exkluzivní distributory působí v dalších 30 zemích. Kromě výroby v České republice a Brazílii se firma věnuje i designu, za nějž dostala mnohá mezinárodní ocenění. Zhruba 80 % produkce dnes putuje do zahraničí. Například USA tvoří přibližně 20 % tržeb skupiny.

„Společnost mmcité sledujeme od samého počátku fungování trhu START. Byla to jedna z prvních firem, se kterou jsme se o možnostech vstupu na burzu bavili. Firma skvěle kombinuje moderní design, řemeslnou zručnost a schopnost prosadit se na zahraničních trzích, což byly hlavní faktory, které poutaly naši pozornost. Je skvělým reprezentantem českých schopností a jsem velmi rád, že burza může být nápomocná v dalším rozvoji a expanzi takové společnosti,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

S IPO transakcí pomáhá společnosti mmcité a.s. skupina STARTEEPO Františka Bostla, která na trh START přivedla již 6 nových emisí a za posledních 5 let pomohla získat českým firmám více než 1,5 miliardy korun. „mmcité bude naše šťastné číslo sedm a je nám ctí dovést jako vedoucí investor tuto skvělou firmu na domácí burzu. mmcité bude ozdobou pražského burzovního parketu,“ uvedl k chystanému IPO František Bostl.

Bližší informace k transakci zveřejníme během následujících týdnů, auditované výsledky hospodaření skupiny mmcité najdete již brzy na webových stránkách pro investory.

limpido, LLP, park bench, design: Roman Vrtiska, Czech republic, Klatovy, PASK
limpido, LLP, park bench, design: Roman Vrtiska, Czech republic, Klatovy, PASK

O mmcité

Zavedená značka s vyspělým a nezaměnitelným designem, která se zabývá inovativními návrhy, vývojem a odvážnými realizacemi městského mobiliáře po celém světě, má ve svém portfoliu městské lavičky, odpadkové koše, stojany na kola nebo přístřešky. Jednotným tématem všech návrhů je sjednocený vizuální a estetický styl i splnění funkčních a uživatelských požadavků. Velký důraz je kladen na použití vysoce funkčních materiálů, jenž musí fungovat v každém prostředí a snést i ty nejnáročnější podmínky.

Firma mmcité je nejen dodavatelem kvalitních prvků městského mobiliáře, ale také partnerem všech, kteří chtějí vytvořit ve veřejném prostoru něco mimořádného. Řada ocenění, které značka za více než 25 let své existence získala čítá například Good Design, Red Dot Design Award, iF Design Award, EDIDA – Elle Decoration Awards či Czech Grand Design. Produkty mmcité najdete v evropských velkoměstech jako je Praha, Londýn, Kodaň, Budapešť nebo Paříž, ale i v Severní a Jižní Americe. Městský mobiliář si našel místo na nejvyšší evropské hoře Mont Blanc, umělém kanálu v Dubaji, pařížském letišti Charles de Gaulle i v centrálách amerických společností Google nebo Uber.