Libor Vošický se stal novým předsedou Asociace českých stavebních spořitelen

Prezidium Asociace českých stavebních spořitelen zvolilo novým předsedou Libora Vošického, který dosud v asociaci působil jako 1. místopředseda. Do funkce 1. místopředsedy byl pak zvolen Michael Pupala.

Libor Vošický (52 let) vystudoval České vysoké učení technické v Praze, Fakultu elektrotechnickou. Prakticky celou kariéru strávil v bankovním sektoru. Nejprve působil v Commerzbank a Citibank. Do České spořitelny nastoupil v roce 2006. Zde prošel několika manažerskými pozicemi v oblasti finančních trhů a do roku 2018 stál v čele útvaru Finanční trhy a Finanční instituce. Od roku 2019 je předsedou představenstva Stavební spořitelny České spořitelny.

V Asociaci českých stavebních spořitelen zastával Libor Vošický od roku 2020 funkci prvního místopředsedy. Nyní se ujímá jejího předsednictví, na pozici střídá Pavla Jiráka. Funkci 1. místopředsedy pak bude nově vykonávat Michael Pupala, předseda představenstva a generální ředitel Modré pyramidy.

„Zvolení do funkce předsedy AČSS si velice vážím a věřím, že naše profesní organizace bude i nadále silným partnerem pro potřebný dialog mezi státem a stavebními spořitelnami, který ještě více přispěje k rozvoji stavebního spoření a financování lepšího a dostupnějšího bydlení pro širokou veřejnost,“ uvádí Libor Vošický.