Nabídka dluhopisů RSBC byla zahájena

BB Centrum Praha-1.jpg

Investiční skupina RSBC zahájila nabídku dluhopisů z nové emise za půl miliardy korun. Výměnou za financování realitních projektů mohou investoři dosáhnout na zhodnocení až 7 % ročně.

Konzervativní investoři usilující o ochranu reálné hodnoty svých úspor mají od konce dubna na českém trhu novou možnost, jak zhodnotit peníze. Přední tuzemská investiční skupina RSBC zahájila nabídku dluhopisů z nové emise, která bude sloužit k financování atraktivních realitních projektů. Příkladem unikátní akvizice v realitním portfoliu skupiny RSBC je plánovaná přestavba průmyslových budov v bývalé industriální zóně ČKD Kolben-Daněk v Kolbenově ulici v Praze na exkluzivní bytové prostory.

Dohromady plánuje RSBC tímto dluhopisovým programem získat 500 milionů korun; investorům nabízí celkem 4 typy dluhopisů s rozdílnou dobou splatnosti a pevným úrokovým výnosem odstupňovaným dle typu dluhopisu:

· Dvouletý – výnos 5,5 % p.a.

· Tříletý – výnos 6 % p.a.

· Čtyřletý – výnos 6,5 % p.a.

· Pětiletý – výnos 7 % p.a.

„S ohledem na charakter nemovitostních projektů cílíme dluhopisovým programem především na investory, kteří mají zájem o dlouhodobé zhodnocování peněz. I proto jsme výnos odstupňovali podle délky splatnosti a očekáváme největší zájem o cenné papíry se splatností 4 až 5 let,” uvedla Jana Zbortková, tisková mluvčí RSBC Holding a.s.

Distribuci dluhopisů z nové emise zajišťují exkluzivně společnosti 4fin Better together, a.s. a Broker Trust, a.s., administrátorem emise je Cyrrus. Nominální hodnota každého dluhopisu z nové emise byla stanovena na 10 tisíc korun, přičemž výše minimální investice činí 50 tisíc korun. Výplata kuponu bude probíhat pololetně formou bezhotovostního převodu.

Pro RSBC Holding jsou podle Zbortkové dluhopisy vedle bankovních úvěrů a vlastních zdrojů součástí standardní palety nástrojů pro financování investičních záměrů. Nyní plánované realitní projekty v různém stupni rozpracování bude skupina vedle dluhopisového programu financovat také vlastními prostředky.

Jedním z aktuálních projektů je zmíněná výstavba areálu Lofty Kolbenova. V rámci plánovaného redevelopmentu bývalé industriální zóny v Kolbenově ulici dá architektonické studio a developer Masák & Partner ve spolupráci s RSBC Holding vzniknout celkem 215 špičkovým bytovým jednotkám loftového charakteru, jež chytře využijí průmyslový ráz prvorepublikových budov. Dokončení bytů o celkové podlahové ploše přesahující 12 000 m2 a jejich prodej skupina předpokládá do konce roku 2024.

Také další realitní projekty RSBC Holding, jež budou spolufinancovány prostředky z nové dluhopisové emise, jsou zaměřeny na rezidenční bydlení a komerční nemovitosti. Více informací o aktuálně nabízené emisi dluhopisů naleznete v prospektu cenného papíru schváleném Českou národní bankou.