Nová nemovitost fondu Trigea v Polsku

Nemovitostní fond Trigea rozšířil portfolio o kancelářskou budovu MidPoint 71 ve Wrocławi

Český nemovitostní fond Trigea získal do svého portfolia novou unikátní nemovitost. Jedná se o MidPoint 71 – kancelářskou budovu třídy A v polské Wrocławi od developerské společnosti Echo Investment. Cena budovy přesáhla 100 milionů eur, jedná se tak o největší akvizici v historii fondu.

Kancelářská budova MidPoint 71 byla dokončena teprve nedávno. Usilovalo o ni mnoho velkých společností, protože má atraktivní design a skvělé umístění. Wroclaw je jedním z nejsilnějších regionálních trhů v Polsku, proto se o tuto lokalitu zajímá mnoho nájemců a investorů. Celý projekt navrhla architektonická kancelář Medusa v souladu s nejnovějšími nemovitostními trendy, a to jak z pohledu životního prostředí, tak z pohledu zaměstnanců.

„Od samého začátku jsme věděli, že MidPoint 71 bude dokonale zapadat do našeho portfolia. Spolupráce se zkušeným developerem, jakým je Echo Investment, byla navíc vynikající příležitostí, jak vstoupit na nový trh,“ říká Tomáš Trčka, ředitel nemovitostního fondu Trigea z finanční skupiny Partners.

Více než 80 % budovy si již pronajaly renomované značky, mezi které patří 3M GSC Poland, Pyszne.pl, PwC, CitySpace, CCC Group a Electrolux Poland. V následujících měsících bude budova pronajata plně.

Významným motivem pro koupi budovy MidPoint 71 byl také minimální dopad nemovitosti na životní prostředí. Nemovitostní fond Trigea klade u svých projektů důraz na ESG řešení, která pomáhají šetřit energii i vodu a podporují politiku šetrného nakládání s odpady. Budova má certifikát Excellent BREEAM Interim.

Nemovitostní fond Trigea vznikl v roce 2019 a v současnosti je jedním z nejrychleji rostoucích českých fondů. Zaměřuje se především na komerční nemovitosti, zejména kancelářské a obchodní budovy. Fond působí v České republice a na Slovensku a aktuálně plánuje vstup do dalších regionů střední a východní Evropy.

Poradci fondu Trigea pro tuto transakci byli: Cushman & Wakefield, CMS, Sentient a ASB Group.