Novou šéfkou Generali penzijní společnosti je Lenka Kejíková

Generali penzijní společnost. Zdroj: Generali

Lenka Kejíková se stala novou generální ředitelkou a předsedkyní představenstva Generali penzijní společnosti (Generali PS). Její jmenování bylo v uplynulých dnech schváleno Českou národní bankou. Lenka Kejíková na těchto pozicích nahrazuje Radka Moce, který je nyní v rámci Generali CEE Holdingu, jehož je penzijní společnost součástí, zodpovědný za strategii v regionu střední a východní Evropy a v Rusku. Zároveň zůstává členem představenstva Generali PS, kde má na starosti strategii a řízení vnějších vztahů.

“Jsem velmi potěšen, že Lenka Kejíková přijala tuto významnou manažerskou pozici v rámci skupiny Generali v České republice. Lenka je manažerkou s velkým potenciálem a řadou zkušeností. Jejím úkolem bude další posílení našeho penzijního byznysu a nepochybuji, že pod jejím vedením bude naše penzijní společnost i nadále posilovat svou pozici lídra na českém trhu penzijního spoření,” říká k personální změně Roman Juráš, country manager skupiny Generali v České republice a generální ředitel Generali České pojišťovny, do jejíž finanční skupiny Generali penzijní společnost patří.

Lenka Kejíková.

Lenka Kejíková (nar. 1983) vystudovala bakalářský stupeň na Univerzitě Palackého v Olomouci a navazující magisterské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze. Kariéru zahájila v roce 2006 v Kooperativa pojišťovně, kde postupně pracovala na pozicích v regionálním obchodním ředitelství, pojistné matematice a risk managementu. Řízení rizik se věnovala také v Allianz pojišťovně v letech 2012-2014. Od roku 2014 pracuje ve skupině Generali, kde až dosud odpovídala za implementaci procesů řízení rizik a posuzování klíčových rizik ve společnostech Generali v České republice a ostatních zemích střední a východní Evropy.

Generali penzijní společnost je dlouhodobě nejsilnější hráč na trhu penzijního spoření. Celkový objem úspor v její správě přesáhl 130 miliard Kč. Počet klientů společnosti je 1,1 milionu. Generali PS je kromě celkových ukazatelů lídrem také v oblasti prodeje dětských smluv. Každá třetí smlouva dětského spoření na českém trhu se sjednává právě u Generali PS. Online služby na Klientském portálu využívá více než 600 tisíc klientů.