Nový obchodní a marketingový ředitel ČSOB PS

S účinnosti od 1. listopadu 2023 nastoupí Jan Bruder na pozici obchodního a marketingového ředitele v ČSOB Penzijní společnosti. Nahradí tak Václava Lokaje, který se rozhodl pokračovat v profesní kariéře mimo skupinu ČSOB.

„Honza nastupuje do pozice obchodního a marketingového ředitele v období, které je pro oblast penzijního spoření plné změn a velkých očekávání. Je před námi řada výzev, na které se intenzivně připravujeme. Doplňkové penzijní spoření bude přinášet klientům ještě větší přidanou hodnotu díky vyšším státním příspěvkům a vyšším daňovým odpočtům. K tomu přidáváme atraktivní zhodnocení v ČSOB účastnických fondech. Naší prioritou navíc zůstává digitalizace procesů, abychom klientům ještě více zjednodušili život. Jsem ráda, že se této role ujme znalý expert se zkušenostmi v byznysu i v naší finanční skupině. Přeji Honzovi v nové roli hodně energie a hodně spokojených klientů s naším penzijkem,“ sděluje k personální změně Marcela Suchánková, generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti.

Jan se do skupiny ČSOB vrací po roce, kdy se v roli společníka věnoval byznysovým a strategickým aktivitám ve společnosti Legal Systems. Ve skupině ČSOB pracoval mezi lety 2016 až 2022. Nejprve začínal jako IT Business Analytik pro oblast spotřebního financování. Následně se v roce 2018 stal poradcem pro management se zaměřením na akviziční projekty – Ušetřeno.cz a MallPay. Mezi lety 2019 a 2022 byl v pozici Head of Business Development ve společnosti Mall Pay (nyní Skip Pay), člena skupiny ČSOB, zodpovědný za obchodní strategii a veškeré obchodní aktivity.

Před nástupem do skupiny ČSOB pracoval mezi lety 2011 a 2013 jako konzultant oblasti CRM ve společnosti Utitlities Systems. Následně v období 2013 až 2016 zastával roli SAP konzultanta ve společnosti CGI IT Czech Republic.

Studoval ČVUT, Fakultu stavební v Praze, obor Stavební inženýrství. Následně přešel a pokračoval ve studiu na ČZU, Technické fakultě, kde vystudoval obor SMAD – silniční a automobilová doprava. Ve volném čase se Jan nejvíce věnuje rodině a také cyklistice.