O vysílací práva na fotbalovou ligu bude usilovat mediální skupina A11

O vysílací práva na první fotbalovou ligu se bude ucházet i mediální skupina A11, která vydává lokální týdeníky Náš REGION a odborné a lifestyleové časopisy. Oznámila to v tiskové zprávě. Nejvyšší českou soutěž by chtěla vysílat na volně šířeném terestrickém kanálu. Nyní provozuje stanici Náš REGION TV, která se od čtvrtka programově promění a přejmenuje na A11.

„Ligová fotbalová asociace (LFA) již brzy vyhlásí tendr na vysílací práva pro nejvyšší fotbalovou soutěž Fortuna ligu a Národní ligu. Mediální skupina A 11 je připravena podat nabídku, která by byla konkurenceschopná,“ stojí v prohlášení.

Podle dřívějších informací deníku Sport se tendru zúčastní i O2 TV, která ligu aktuálně vysílá, možná ve spojení s Nova Sport. Obě televize mají stejného vlastníka, investiční skupinu PPF. Do tendru by se měla zapojit i Česká televize. Zájem projevila rovněž francouzská televize Canal Plus, která v Česku vysílá anglickou Premier League.

Audiovizuální práva na první ligu od února 2014 drží společnost Pragosport, s níž LFA dvakrát prodloužila smlouvu. Aktuální kontrakt vyprší na konci příštího ročníku, tedy 30. června 2024. Podle médií Pragosport platí za práva ročně zhruba 150 milionů korun. Společnost coby prostředník dále přeprodává práva O2 TV.

Očekává se, že cena za práva se výrazně zvýší. Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík vyjádřil nedávno přesvědčení, že český fotbal od příštího léta získá za vysílací práva na první ligu dvakrát až třikrát více peněz. Jednou z podmínek tendru má být zajištění takzvané kalibrované čáry pro posuzování ofsajdových situací.

Zdroj: ČTK