Obrat skupiny Partners přesáhl za první pololetí jednu miliardu korun

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Finanční skupina Partners dosáhla za první pololetí letošního roku rekordních výsledků. Její obrat dosáhl 1,35 mld. Kč, meziroční růst činil 63 %. Cílem skupiny za rok 2021 je překonání obratu 3 mld. Kč.

Dařilo se všem společnostem skupiny. Partners investiční společnost a nemovitostní fond Trigea dosáhly obratu téměř 80 milionů Kč, a meziročně tak rostly o 55 %. Pojišťovna Simplea měla obrat 164 milionů Kč, a za první pololetí tak v předepsaném pojistném dosáhla růstu 124 %. Obrat skupiny na konci roku podpoří také nově otevřená penzijní společnost Rentea, dařilo se rovněž mediální a IT dceřiným společnostem. Skupina počítá v příštím roce s dalším růstem obratu, který by měl podpořit nově vznikající projekt Partners Banky.

Finančně poradenská společnost Partners meziročně rostla o 52 % a její obrat činil 1,072 mld. Kč. Přibližně 28 % obratu tvořily hypotéky a ostatní úvěry ve výši 22 mld. Kč s meziročním růstem 90 %. Každou 10. hypotéku v Česku tak domluví finanční poradci Partners a společnost od svého založení v roce 2007 už sjednala lidem hypotéky v celkové výši přesahující 200 mld. Kč.

Partners také významně posílili v oblasti investic. „Dosáhli jsme výrazného růstu příjmů z oblasti investic, a to o 66 %, podíl investic na obratu firmy byl 27 %. Za prvních 6 měsíců roku přes nás klienti zainvestovali v nových jednorázových investicích 3 mld. Kč, což je o 87 % více než loni. A sjednali si nové pravidelné investice za 660 mil. Kč ročně, což je růst 70%. Celková investiční aktiva pod správou Partners se tak blíží 30 mld. Kč,“ komentuje výsledky Petr Borkovec, ředitel Partners finanční skupiny.

Další oblastí, která zaznamenala rychlý růst, je segment doplňkového penzijního spoření. V počtu smluv i ročních částek, které klienti vkládají, rostli Partners o více než 100 %. „Napomohlo tomu založení nové penzijní společnosti Rentea, která přinesla nové investiční možnosti pro naše klienty díky spolupráci s největším správcem aktiv na světě BlackRock a také díky inovativním nástrojům v samotném produktu. S klienty se dělíme o část svých výnosů pomocí tzv. profitsharingu, a to v minimální garantované výši 1 % z hodnoty účtu každých 5 let,“ zmiňuje Petr Borkovec. O více než 20 % rostla společnost také v oblasti životního pojištění a pojištění aut a majetku.

Skupině Partners se velmi dařilo rovněž v oblasti bankovních a poradenských poboček Partners Market. V současnosti nabízí finanční produkty celého trhu již více než 100 těchto franšíz po celé republice, o tento typ podnikání je velký zájem, a jejich počet tak neustále narůstá. „V poslední době schvaluji každé 2 týdny otevření 6 nových poboček,“ říká Petr Borkovec s tím, že skupina s tímto atraktivním franšízovým konceptem v současnosti expanduje na Slovensko pod novým brandem Simplea. „Máme zde vybráno 7 master franšízantů, kteří budou otevírání poboček na Slovensku podporovat. V současnosti jsme schválili první Simplea Point v Bratislavě. Do konce příštího roku chceme mít 40 otevřených poboček a 300 finančních profesionálů,“ popisuje plány Petr Borkovec.