Ondřej Burián se v RENOMIA GROUP zaměří na kyberbezpečnost

Na novou pozici Cyber Risk Management & Insurance Leader pro region střední a východní Evropy v RENOMIA GROUP nastupuje Ondřej Burián. Za úkol bude mít posílit službu komplexního řízení kybernetických rizik a pomáhat klientům získávat kvalitní kyberbezpečnostní pojištění a moderní pojistné krytí.

V rámci této specializace bude mít Ondřej Burián na starost zejména rozvoj dvou nových služeb, na nichž RENOMIA úzce spolupracuje se Cyber Risk týmem akcionářsky propojené společnosti Gallagher. První z nich je SaaS platforma Renomia Cyber Defense Center, která nabízí klientům externí skenování zranitelností, školení, komunitní webináře a další služby. Druhou službou je Renomia Cyber Assist, prostřednictvím které získá klient zhodnocení svého rizikového profilu a stavu bezpečnostních opatření pro potřeby kvalitní nabídky od pojišťovny.

„Kybernetická rizika jsou dnes mezi globálními manažery považovaná za prioritní hrozbu. To se čím dál víc týká i středních a menších firem, které jsou mnohdy v nevýhodě proti velkým korporacím s velkými týmy a rozpočty a pro útočníky jsou tak mnohem atraktivnějším cílem. Konzultační přístup v oblasti risk managementu a následného pojištění zbytkového rizika je to, v čem se RENOMIA odlišuje a postupné rozšiřování služeb o specializaci zaměřenou na kybernetická rizika je proto logické,“ říká Ondřej Burián, Cyber Risk Management & Insurance Leader CEE skupiny RENOMIA.

Problematice kybernetické bezpečnosti se Ondřej Burián věnuje celý svůj profesní život, přesněji už od studií informatiky na Českém vysokém učení technickém v Praze, belgické University of Leuven a finské Aalto University. Po studiích nastoupil do IBM, kde se postupně vypracoval na lídra obchodně technického týmu zaměřeného na prevenci a detekci kybernetických rizik a hrozeb pro celou oblast EMEA. Jeho dosud poslední angažmá bylo ve společnosti BlueVoyant, kde pomáhal s expanzí do regionu střední a východní Evropy (CEE).

„Mám radost z dalšího rozvoje specializace kybernetické bezpečnosti, která je čím dál důležitější součástí našich konzultačních služeb v oblasti risk managementu. RENOMIA získává v Ondřejovi regionálního lídra v oblasti kybernetických rizik, se znalostí technologií, služeb i regulací a se zkušeností se zaváděním nových inovativních služeb na trh,“ říká Michael Dubský, ředitel oddělení péče o klienty RENOMIA GROUP.