Partners investiční společnost spravuje už 6 miliard korun

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Rok 2020 patřil k těm nejúspěšnějším v historii Partners investiční společnosti, která má nyní ve vlastních fondech pod správou majetek ve výši téměř 6 miliard korun. Partners investiční společnost je členem finanční skupiny Partners. Celá finančně poradenská společnost Partners aktuálně spravuje klientům 25 miliard korun v investicích, a patří tak k lídrům trhu v oblasti investičního poradenství.

Ačkoli byl poslední rok velmi turbulentní, zejména během období nouzového stavu, podařilo se Partners investiční společnosti za posledních 12 měsíců udržet kladnou výkonnost u všech podílových fondů. „Díky striktní kontrole rizik jsme minimalizovali ve fondech Partners ztráty během loňské korekce cen finančních instrumentů a naopak jsme cenové turbulence využili k akceleraci budoucích zisků,“ konstatuje Lucie Simpartlová, ředitelka Partners investiční společnosti.

Skvělé výsledky a také bezkonkurenční politika nulových vstupních poplatků přilákaly mnoho nových klientů a podpořily důvěru stávajících. „V průběhu roku 2020 vzrostl příliv prostředků do akciových fondů Partners až čtyřnásobně. Výsledkem je, že aktiva ve správě Partners investiční společnosti za posledních 12 měsíců vyrostla o 40 % na téměř 6 miliard korun,“ zmiňuje Lucie Simpartlová.

Partners investiční společnost navázala na úspěšný rok 2019, kdy akciové fondy atakovaly zhodnocení 20 % a dluhopisový fond patřil k absolutní špičce se zhodnocením skoro 5 %. „Akciový fond Partners 7 Stars díky rychlé reakci na turbulence a včasné rotaci do amerických akcií a technologického sektoru dosáhl v krizovém roce 2020 na výslednou výkonnost kolem plus 10 %, a

dlouhodobě tak patří mezi nejlepší na akciovém trhu,“ dává příklad Martin Mašát, hlavní portfolio manažer Partners investiční společnosti. Aktuálně se fond soustředí na tradiční sektory, jako jsou banky a energetické společnosti, které během pandemie relativně ztrácely, což zisky klientů dále navyšuje.

Obrovský úspěch zaznamenal také dluhopisový fond pro konzervativní klienty Partners Bond Opportunity, který jako jediný z konzervativních dluhopisových fondů překonává v posledních letech inflaci. Zhodnocení o 3 % je při úrocích kolem nuly nastavených Českou národní bankou vynikající výsledek. „V tomto trendu fond pokračuje i v roce 2021, kdy za první čtvrtletí připsal klientům 0,7 %. To vše za situace, kdy v České republice padají ceny dluhopisů a konzervativní klienti sčítají ztráty. Kvalitní správa, nulové vstupní poplatky a dlouhodobě vynikající výsledky zvýšily zájem o fond takovým způsobem, že aktiva vzrostla za rok o 70 % na 800 miliónů korun,“ potvrzuje zájem klientů Martin Mašát.

Partners investiční společnost aktuálně spravuje šest fondů, každý s jiným zaměřením, aby byly pokryty všechny rizikové profily klientů. Investice jsou rozprostřeny od tradičních akcií a dluhopisů přes oblíbené ETF, které umožňují diverzifikaci při zachování vysoké likvidity a nízkých nákladů, až po aktivní řízení rizika kolísání české koruny. Všechny ale spojuje stejné plus pro klienty a tím jsou nulové vstupní poplatky. „Naše fondy jsou nezávislé a vytvořené tak, aby byly efektivní a nízkonákladové, a to hlavně z pohledu klientů,“ vyzdvihuje výhodu Martin Mašát. Klient tak v okamžiku zainvestování opravdu investuje celou svou částku bez jakýchkoliv srážek, čímž ihned získává náskok několika plusových procent vůči konkurenci.