Renomia vstupuje do Polska a posiluje ve střední Evropě

Pavel Nepala, managing partner RENOMIA (vpravo), a Tomasz Chojnowski, CEO Alfa Brokers.

Renomia, největší český pojišťovací makléř, dále úspěšně expanduje. Získá většinový podíl v polském pojišťovacím makléři Alfa Brokers.

Vstupem na polský trh, který je největším v oblasti střední a východní Evropy, Renomia Group potvrzuje svou silnou pozici v regionu. Nyní tak již působí v 11 zemích střední Evropy s více než 100 miliony obyvatel.

„Cílem Renomia Group je klientům nabídnout nejvýhodnější řešení pro krytí rizik a zajistit jim služby kdekoliv ve světě, a to i díky našemu partnerství se společností Gallagher. Jen pár měsíců po posílení naší pozice v Chorvatsku znovu rozšiřujeme naši regionální působnost ve střední Evropě. Jsem velmi potěšena, že ve spojení s Alfa Brokers nyní vstupujeme na významný a perspektivní polský trh. Celá řada tuzemských firem je úspěšných a stejně jako Renomia rozšiřují svoje podnikání za hranice naší země a my je můžeme skutečně doprovázet. Naši klienti mohou využívat nejlepší know-how a zázemí světové mezinárodní sítě pokrývající 140 zemí světa. Náš rozvoj dává také příležitost našim zaměstnancům a partnerům využít zázemí mezinárodní firmy k jejich osobnímu rozvoji,“ říká ředitelka Renomia Jiřina Nepalová.

Alfa Brokers byla založena v roce 1991 rodinou Gerne v polském městě Toruň a působí jako konzultant v oblasti firemního pojištění, risk managementu, řešení škod a zaměstnaneckých benefitů na celém území Polska. Tým Alfa Brokers tvoří více než 30 velmi zkušených profesionálů. Funkci ředitele společnosti bude i nadále zastávat dosavadní CEO a partner Tomasz Chojnowski, který se bude podílet na dalším rozvoji na perspektivním polském trhu.

Renomia je česká rodinná společnost s menšinovým mezinárodním akcionářem, kterým je přední světová pojišťovací společnost Gallagher založená v roce 1927 v Chicagu a patřící do žebříčku US Fortune 500. Renomia přímo vlastní pojišťovací makléřské společnosti v 11 zemích, a je tak lídrem ve významné části Evropy od pobaltských zemí na severu až po jihoevropské státy, které jsou z velké části členy EU.