Sdílené ATM s dalšími partnery

K sdílené síti bankomatů Komerční banky a MONETA Money Bank se připojí Air Bank a UniCredit Bank

Spolupráci v oblasti sdílení bankomatů na území České republiky zahájila Komerční banka s MONETA Money Bank v červnu letošního roku. Od 1. února 2023 se ke spolupráci připojí také Air Bank a UniCredit Bank. Cílem všech zúčastněných je zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty a současně akcelerovat aktivity v zájmu udržitelného rozvoje.

Klienti Komerční banky, MONETA Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank budou moci od 1. února 2023 vybírat hotovost ve sdílených bankomatových sítích za stejných podmínek jako z bankomatů své vlastní banky. Celý projekt sdílení bankomatů zahrnuje vedle okamžitých benefitů pro klienty také využití stávajících duplicitních bankomatů v nových lokalitách, kde zúčastněné banky své hotovostní služby zatím nenabízejí.

„K myšlence sdílení bankomatové sítě jsme od samého počátku projektu zvali i ostatní banky operující na tuzemském trhu. Mám velkou radost, že se k nám nyní přidala i Air Bank a UniCredit Bank,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka a dodává: „Cílem sdílení bankomatové sítě je především zvýšení dostupnosti bankomatů pro naše klienty. Vedlejším efektem je pak zamezení nadbytečnému plýtvání zdroji a také energiemi. Díky sdílení bankomatů můžeme navíc přesunout stávající duplicitní bankomaty tam, kde jsou více potřeba. Od klientů i odborné veřejnosti máme na tuto naši iniciativu velmi pozitivní ohlasy, mimo jiné jsme za to získali i ocenění Bankovní inovátor roku 2022.“

Sdílení vybrané bankovní infrastruktury bude mít velmi pozitivní vliv na klientský zážitek a současně povede ke snížení spotřeby energií i dalších nákladů nutných k provozování oddělených bankomatových sítí. Realizace tohoto projektu se projeví také ve snížení uhlíkové stopy zapojených bank.