Skupina Broker Consulting zahajuje výstavbu developerských projektů napříč Českou republikou

Petr Hrubý, zakladatel skupiny Broker Consulting

V reakci na vysoký zájem o bytovou výstavbu se skupina Broker Consulting rozhodla rozšířit své stávající developerské aktivity ze západních Čech do všech regionů včetně Prahy. Během tohoto roku vybere pro realizaci několik projektů rezidenčního bydlení. Spuštění vlastních developerských projektů jí přinese lepší ochranu vlastní značky a především nové možnosti pro její spolupracovníky a klienty.

Širší skupina Broker Consulting rozšíří své developerské aktivity do všech regionů

Do současné doby se skupina prostřednictvím společnosti BC Real soustředila na realizaci developerských projektů v atraktivních částech Plzně. Z více než 10 rozsáhlých projektů jde zejména o bytovou výstavbu v lokalitě bývalého pivovaru Světovar, v Parku u Ježíška či u Papírnické lávky. Skupina se nyní chystá rozšířit své aktivity i za hranice Západních Čech. „V návaznosti na vysokou poptávku ze všech regionů jsme se rozhodli začít budovat vlastní developerské projekty i v dalších městech republiky. K jejich realizaci budeme moci využít lokální znalost našich spolupracovníků, oborovou expertízu firmy BC Real a současně podporu centrálního týmu Broker Consulting, který má rozsáhlé zkušenosti s budováním sítě franšízových poboček OK POINT,“ vysvětluje Petr Hrubý, zakladatel skupiny Broker Consulting.

Skupina Broker Consulting nyní klientům nabízí více než 100 projektů od celé řady prověřených developerů. Spuštění vlastních projektů jí umožní chránit vlastní značku a také přinese ideální zabezpečení obchodu pro klienty. Zároveň bude skupina moci efektivně využít obchodní příležitosti, které se v dané lokalitě nabízejí. Tento krok také významně přispěje ke zatraktivnění a rozšíření stávajícího portfolia nemovitostí, které konzultanti Broker Consulting nabízejí.

Pilotní projekty rezidenčního bydlení

Pro rok 2021 bude k realizaci vybráno několik pilotních projektů zaměřených na rezidenční bytovou výstavbu. Cílovými lokalitami budou krajská města, případně také Praha a její okolí. „Díky rozsáhlé síti našich spolupracovníků máme v regionech dobrý přehled o možnostech realizace. Pro naše developerské projekty budeme společně s našimi konzultanty a manažery vybírat oblasti, ve kterých bude ze strany místních největší zájem o bytovou výstavbu,“ říká Petr Hrubý.

Projekty bude širší skupina Broker Consulting realizovat v rámci equity partnership se svými spolupracovníky přímo v regionech. Tito spolupracovníci získávají možnost stát se aktivním členem celého developerského projektu. „Umožňujeme našim lokálním spolupracovníkům a konzultantům, aby se projektů přímo účastnili. Díky technickému zázemí a 10leté expertíze firmy BC Real v oblasti developmentu a mnohaleté odbornosti našich konzultantů a manažerů v realitních službách máme pro rozvoj vlastních developerských projektů ty nejlepší předpoklady,“ uzavírá Petr Hrubý.

Úspěšný rok 2020 pro skupinu Broker Consulting navzdory koronaviru

K rozhodnutí posílit letos developerské aktivity přispěl i fakt, že skupině Broker Consulting se i ve značně složitém loňském roce dařilo velmi dobře, když její služby vyhledalo více klientů než v předchozích letech. Podle předběžných dat dosáhla skupina za rok 2020 obratu 2,1 miliardy korun a opět tak zaznamenala růst již 22. rok v řadě. O rok dříve činil její celkový obrat 1,814 miliardy korun. Skupina díky tomu mohla pomoci řadě lidí najít a udržet si novou pracovní příležitost. Jednu z nabízených forem pracovního uplatnění u ní v roce 2020 využilo zhruba 1000 lidí.