Stres v práci? Nepodceňte jeho dopad na vaše zdraví

Zvýšená tepová frekvence, poruchy spánku, zažívací problémy nebo bolest hlavy – to jsou typické příznaky stresu, které mohou dlouhodobě vést k rozvoji závažných onemocnění. Ne vždy se přitom práci pod tlakem dokážeme vyhnout. S managementem vlastního zdraví na míru individuálním potřebám pomůže program ROYAL od Homolka Premium Care. Klientům garantuje personalizovanou péči v rukou těch nejlepších odborníků.

Stres je dobrý sluha, ale zlý pán. V malých dávkách může být našemu tělu dokonce i prospěšný. Slouží totiž jako obranná reakce a pomáhá nám vypořádat se s nepříjemnými situacemi. Pokud jej však pociťujeme často, dlouhodobě a intenzivně, může mít na svědomí závažné zdravotní problémy.

Vysoká míra stresu, se kterou se denně setkávají především lidé na pozicích s velkou mírou zodpovědnosti, zapříčiňuje také větší náchylnost k řadě nemocí. Za úzkosti a deprese, zažívací potíže, obezitu, či dokonce rakovinu, může být zodpovědný právě stres. Ten působí nepříznivě i na mozek a může přispět třeba k rozvoji Alzheimerovy choroby. Kromě toho také negativně ovlivňuje další důležitý orgán – srdce. Pacienti, u kterých stres náchylnost k těmto komplikacím zvyšuje, by se proto měli mít na pozoru.

Zdravotní péče bez zbytečných starostí

Člověk, který nepečuje o své mentální i fyzické zdraví, totiž mívá zaděláno na velké problémy. „Věnuje-li pacient čas preventivním vyšetřením, obvykle umíme řadu komplikací a rizik odhalit ještě předtím, než se vůbec dostaví prvotní příznaky. V rámci programu ROYAL proto motivujeme k preventivním prohlídkám a dalším hloubkovým vyšetřením i v případě, že se klienti sami cítí zdravotně v pořádku. Balíček zahrnuje například laboratorní testy, EKG, ultrazvuk, test na okultní krvácení, analýzu ukládání tuku v těle či screening poruch paměti,“ popisuje MUDr. Petra Rycková z Homolka Premium Care.

Nejzákeřnější nemoci vyčkávají i roky

Mezi nejčastější symptomy chronického stresu řadíme bušení srdce, únavu, poruchy spánku nebo zažívací obtíže. Jedná se o příznaky, které můžeme ve shonu pracovního dne snadno opomenout. Organismus ale nezapomíná. Drobné problémy postupem času mohou vyústit v závažnou zdravotní komplikaci, kdy v krajních případech riskujeme i život. Proto je cílem programu ROYAL poskytovat personalizovanou péči pod záštitou osobního praktického lékaře, který je pacientovi plně k dispozici.

Program ROYAL je kombinací špičkové ambulantní a specializované nemocniční lékařské péče. Protože jeho klienti obvykle pracují ve vysokém managementu, služby jsou poskytovány v režimu, který bere v potaz jejich časovou vytíženost a individuální potřeby.

„Výsadou programu ROYAL je nadstandardní klientský servis. Dbáme na nejvyšší kvalitu péče a využití nejmodernějších postupů léčby. Velkou výhodou pro klienty je především absolvování všech vyšetření na jednom místě. S pacienty vždy pracujeme tak, abychom zajistili maximálně efektivní péči o jejich zdraví,“ uzavírá MUDr. Petra Rycková.

Více informací na  https://homolkapremiumcare.cz/

Logo Homolka final1