Swiss Life v Česku posílí

Stane se jedinou užívanou značkou po akvizici společnosti Fincentrum švýcarskou skupinou Swiss Life

Společnost Fincentrum & Swiss Life Select a.s. změní k 1. květnu 2023 název na Swiss Life Select a.s. Dceřiná realitní společnost Fincentrum Reality s.r.o. změní název na Swiss Life Select Reality s.r.o. Změnou názvů formálně končí post-akviziční proces spojení dvou tradičních finančně-poradenských společností Fincentrum a Swiss Life Select, které mají od září 2018 jednoho vlastníka – švýcarskou skupinu Swiss Life, která spravuje aktiva převyšující 240 miliard švýcarských franků.

„Ke sjednocení názvu přistupujeme čtyři roky po spojení společností Fincentrum a Swiss Life Select v jednu entitu. Swiss Life je silná značka, která má celosvětový dosah a během 165 let své historie se stala synonymem švýcarské kvality, jistoty a spolehlivosti. V průběhu roku spustíme masivní televizní a digitální kampaň, která podpoří náš cíl stát se nejvyhledávanější společností ve finančněporadenském oboru,“ uvádí Petr Jarůněk, předseda představenstva společnosti Swiss Life Select, a dodává: „Sjednocení tuzemské obchodní značky se značkou mateřské skupiny nám umožní spustit proces digitální transformace finančního poradenství. Naším cílem je i nadále přinášet klientům špičkové a dlouhodobé poradenství, které těží z léty prověřeného know-how švýcarské skupiny Swiss Life.“

SL-Ban_SC_l

Swiss Life Select klientům poskytuje poradenské služby v oblasti finančního plánování, investování, správy majetku, finančního zajištění na stáří, pojištění či financování bydlení. Ve všech těchto oblastech mají klienti k dispozici unikátní portál FiLiP, který zajišťuje z jednoho místa online přístup k bankovním a investičním účtům. Unikátní je také služba Hodnota bydlení. Intuitivní webový nástroj pomáhá při nákupu a prodeji nemovitosti získat objektivní ocenění. Prvotní informaci pro zhodnocení svých plánů a zjištění hodnoty majetku získá klient sám, zdarma a online z pohodlí domova.

„Klíčové je pro nás pod novým názvem pokračování v digitalizaci a rozvoji našich technologií. Díky silnému akcionáři můžeme do restrukturalizace IT systémů a vývoje aplikací pro konzultanty a klienty investovat vyšší desítky milionů korun. To nám dává výrazný konkurenční náskok na českém trhu. Investice do IT systémů je dnes pro firmu našeho typu naprostá nezbytnost – stáváme se v čím dál větší míře technologickou firmou,“ řekl Petr Jarůněk.

Z těchto investic těží i makléři dceřiné společnosti Swiss Life Select Reality, která patří k největším realitním kancelářím v ČR. Úzká spolupráce realitních makléřů s finančními poradci zajišťuje klientům Swiss Life komplexní správu majetku nejen při prodeji či koupi nemovitosti.

V souvislosti se změnou názvu na Swiss Life Select se přejmenuje i oblíbený Fincentrum Hypoindex na Swiss Life Hypoindex. Tento klíčový ukazatel vývoje českého hypotečního trhu již od roku 2003 sleduje vývoj úrokových sazeb hypotečních úvěrů a dává tak klientům důležitou informaci o kvalitě nabídky banky jak ve chvíli sjednání nového hypotečního úvěru, tak i ve chvíli jednání o podmínkách na další období fixace.

Pro klienty a obchodní partnery se změnou názvu nic nemění. Veškeré smluvní dokumenty a ujednání zůstávají nadále platné a účinné.