Vytápění jako investice

Modernizace systému vytápění je dobrá a chytrá investice

S Ing. Zdeňkem Jiřím Samcem, jednatelem společnosti K-PLYN, jsme si povídali o výhodách a rychlé návratnosti investice do fotovoltaických panelů v kombinaci s tepelným čerpadlem. Podle jeho slov jde o výhodnou investici především kvůli rostoucím cenám energií, komponentů i vysoké inflaci. Rovněž tak dojde k výraznému zhodnocení nemovitosti.

Můžete nám představit vaši firmu K-PLYN?

Jsme rodinná firma z Tábora, která na trhu působí jíž od roku 1994. Nabízíme kvalitu a profesionalitu v oblasti systému vytápění, na které se díváme jako na investici, která může pomoci šetřit nejen životní prostředí, ale i výdaje na energie. A v neposlední řadě je to i zajímavý způsob zhodnocení nemovitosti.

Naše firma je certifikovaným servisním partnerem většiny předních výrobců tepelných čerpadel a plynových kondenzačních kotlů v ČR, takže máme vždy informace z první ruky. Naším cílem je pomoci našim zákazníkům rychle a kvalitně vyřešit starosti s vytápěním. Staráme se o to, abychom optimalizovali systém vytápění každému klientovi na míru.

Takže nabízíte nejen instalaci, ale i servis systému po celou dobu jeho životnosti nebo získání dotace?

Ano, přesně tak. Důraz přitom klademe hlavně na kvalitu jak nabízených produktů, tak poskytovaných služeb. Kvalita a odbornost zabezpečují pravidelná školení našich zaměstnanců od výrobců nabízených technologií.

Pro naše klienty řešíme celý systém komplexně. To znamená, že pokud například poptáváte fotovoltaickou elektrárnu v kombinaci s tepelným čerpadlem, tak celý systém navrhneme a dodáme. Pro průmyslové a občanské stavby projektujeme celý vytápěcí systém včetně plynových či parovodních přípojek. Zajistíme nutná stavební povolení a následně provedeme realizaci nové kotelny, výměníkové stanice a dalších tepelných zdrojů.

Nakonec provedeme také všechny potřebné zkoušky, systém zregulujeme a jsme schopni zaškolit případnou obsluhu. Samozřejmostí je zajištění záručního a pozáručního servisu a veškerých revizí.

Díky dotacím, kdy můžete získat až 50 % oprávněných výdajů, jsou tyto technologie dostupné pro každého. Takže vše jsme schopni dodat na klíč, včetně vyřízení dotace.

Dokážete řešit i záložní zdroje vytápění zkapalněným plynem pro průmysl a zemědělství?

V zemědělské a průmyslové výrobě, kde je plyn stále velmi důležitým zdrojem energie a není snadné jej rychle nahradit, budujeme záložní zdroje ve formě zásobníků zkapalněného plynu. Tyto zásoby mohou spolehlivě nahradit nečekaný výpadek dodávky zemního plynu, a předejít tak obrovským finančním ztrátám.

Proč považujeme investici do fotovoltaické elektrárny v kombinaci s tepelným čerpadlem za dobrou a chytrou?

Fotovoltaické elektrárny jsou ekonomické a ekologické řešení budoucnosti. Díky nim šetříte a zároveň výrazně zhodnocujete vlastní nemovitost. Další předností těchto moderních technologií je do jisté míry získání nezávislosti na dodavatelích energií. Úspora financí je dnes navíc s ohledem na nepříznivý vývoj nejenom cen energií obrovskou výhodou.

Více na www.k-plyn.cz nebo [email protected], tel.: 603 872 023.

IMG_3552

Ing. Zdeněk Jiří Samec, jednatel společnosti K-PLYN