Začíná podzimní Škola investování od Fio banky

Fio Škola investování v průběhu podzimu nabídne 28 seminářů po celé republice. Účast i registrace je pro všechny zájemce zdarma. Projekt, který dlouhodobě vzdělává širokou veřejnost v oblasti investování přináší Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM.

Účastníci se dozví teoretické i praktické informace ohledně fungování kapitálových trhů, včetně interaktivních ukázek nákupu a prodeje cenných papírů. Bezplatné investiční semináře během podzimu navštíví 13 městech, v termínech od 10. 10. do 15. 11. a přihlásit se může úplně každý. Stačí se pouze bezplatně registrovat na webových stránkách banky, vybrat si termín a konkrétní město.
„Na jaře se nám potvrdilo, že zájem o naše semináře je velký a i na podzim očekáváme hojnou účast. V poslední době vidíme sílící poptávku po různých možnostech zhodnocení peněz a investování je jedním z nich. Zveme všechny, aby se přišli seznámit se světem investování nebo si rozšířili své stávající znalosti,“ uvádí zahájení Školy investování Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.
Celkem jsou pro zájemce připravena tři témata:
Základy investování na kapitálovém trhu se zaměřují na základní investiční pojmy a získání vhledu do světa cenných papírů a podílových fondů. Součástí jsou i praktické ukázky.
Seminář Obchodování na zahraničních burzách je určený pro všechny, kteří již mají určitě základní zkušenosti a chtěli by své portfolio rozšířit právě třeba i o tituly obchodované na zahraničních burzách. Dozví se informace o burzách samotných, poplatcích, pokynech, ale také třeba, kde čerpat relevantní informace.
Efektivní krátkodobé investování v praxi cílí na zkušenější investory, kterým představí efekt finanční páky, úvěru na obchodování s cennými papíry nebo obchodování s ETF.