Zemřel Jaroslav Besperát

Ve věku 51 let náhle ve spánku zemřel předseda představenstva České podnikatelské pojišťovny Jaroslav Besperát. Svými odbornými znalostmi, obchodním talentem a vyjednávacími schopnostmi získal uznání mezi vrcholovými manažery v oboru.

Byl dvojnásobným držitelem titulu Pojišťovák roku a také Manažerem roku v odvětví Bankovnictví, pojišťovnictví a poradenství. Ve vedení ČPP prosadil řadu změn, které ji zařadily mezi přední pojišťovny v ČR.

Jaroslav Besperát vystudoval strojní fakultu ČVUT v Praze. Začínal v Živnostenské pojišťovně, další léta pracoval v IPB pojišťovně. V roce 2002 nastoupil do ČPP do funkce obchodního ředitele, stal se vrchním ředitelem a poté náměstkem generálního ředitele. Předsedou představenstva a generálním ředitelem byl jmenován v březnu 2010. Kromě toho byl i členem prezidia České asociace pojišťoven.

„Žádná slova nemohou vyjádřit smutek, který v takovou chvíli cítí všichni, kdo Jaroslava znali, vážili si ho a měli ho rádi. Odešel nejen člověk, který dokázal dát vše ve své práci, byl pro mnohé příkladem a prototypem vzdělaného, úspěšného a schopného pojišťováka a obchodníka, ale i člověk, který vždy bojoval za správné věci, za své přesvědčení, za svoji pojišťovnu a nikdy a v ničem se nevzdal. Ztratili jsme nejen odborníka, který žil pojištěním a velmi mu rozuměl, velkého sportovce, ale především skvělého člověka a přítele, který byl vždy pozitivně naladěný, milý, vstřícný a velmi obětavý. Za všechny zaměstnance i za vedení naší firmy bychom chtěli vyjádřit poděkování za více než 20 let jeho obětavé práce pro ČPP, která byla a je úspěšná právě díky lidem, jako byl Jaroslav Besperát. S úctou a poděkováním vzdáváme čest jeho památce,“ uvedlo představenstvo ČPP.