Změna v představenstvu VIG Re

Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, oznámila, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024.

Kromě role místopředsedy bude Tobias Sonndorfer zastávat i funkci předsedy tzv. Executive Committee (výkonného výboru) společnosti. I nadále bude samozřejmě plnit své současné povinnosti, kam patří koordinace strategie a urychlení digitalizace VIG Re, obchodní odpovědnost za vnitro koncernové retrocese a odchozí programy zajištění společnosti.

Od příchodu do VIG Re Tobias jasně prokazuje vynikající vedoucí schopnosti. Rozšíření jeho odpovědnosti potvrzuje, že bude hrát klíčovou roli při dosahování strategických ambicí a posouvání VIG Re na další úroveň jako důvěryhodného a profesionálního partnera,“ uvedl Martin Hartmann, generální ředitel a předseda představenstva VIG Re.

Tobias Sonndorfer okomentoval tuto důvěru slovy: „Velice rád přebírám nové odpovědnosti a těším se na příležitosti, které přinesou. Také se těším na úzkou spolupráci v rámci našeho týmu, která povede ke podpoře inovací a zabezpečení toho, že VIG Re bude i nadále růst na tomto rozvíjejícím se a dynamickém trhu.“

Kdo je Tobias Sonndorfer

Tobias Sonndorfer, zkušený profesionál v oblasti zajištění, se může pochlubit více než 17 lety odborných znalostí v oblasti finančních služeb a zajišťovacího sektoru. Do VIG Re nastoupil 1. ledna 2023 jako člen představenstva a již 1. února 2024 byl jmenován místopředsedou. V této pozici má řadu odpovědností, zejména dohled nad koordinací strategie společnosti a vedení digitální transformace.

Před svým příchodem do VIG Re pracoval v Munich Re, kde zastával významnou pozici jako Client Management Executive a zodpovídal za regiony jako CEE, SEE, Rakousko, Švýcarsko, Belgie a Lucembursko. Za dobu desetiletého působení v Munich Re zastával klíčové manažerské role pro oblasti tradičních i netradičních zajišťovacích řešení se silným mezinárodním zaměřením. Dříve působil jako konzultant u společnosti PWC v Německu. Pan Tobias Sonndorfer je absolventem OTH Regensburg v Německu a držitelem certifikátu CFA.