Změní AI svět investování?

future artificial intelligence robot and network system background

Druhý ročník Women´s Findependence Day

Letošní průzkum Asociace pro kapitálový trh ČR ukázal, že ženy investují daleko méně než muži. Zatímco osm procent mužů se cítí být zkušenými investory, totéž o sobě tvrdí pouhé procento dotázaných žen. Pokud se však ženy investovat rozhodnou, dosahují lepších dlouhodobějších výsledků než muži. Díky své rozvážnosti a méně impulzivnímu jednání totiž nepodléhají panickým výprodejům pod vlivem aktuálního dění.

Panelová diskuze na horké téma Změní umělá inteligence svět investování proběhne 4. října od 15:00 v Podnikatelském a inovačním centru v Praze. Pořádá ji veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR, která se v České republice dlouhodobě zasazuje o ekonomickou nezávislost žen a mimo jiné vede celoroční kampaň za rovné odměňování. „Nemusíme vědět přesně, jak by měla naše budoucnost vypadat, ale je dobré se na ni připravit – vytvářet si zdroje, které nám pomohou mít možnost vybírat si z příležitostí, které k nám postupně přijdou. Zkrátka začít s investováním teď nám pomůže mít v budoucnu možnost volby. Přijďte si pro informace o investování – ať už jste zkušené nebo začínáte,“ uvedla prezidentka pořádající organizace Lenka Šťastná.

Debatu povede moderátorka Marika Čupa: „Obchodování na burze vnímám jako cestu osobního rozvoje. Burza rychle a syrově odhalí slabá místa a psychické bloky každého. Baví mě s touto psychologickou stránkou dále pracovat. Zajímá mě téma investování žen. Vnímám to tak, že ženy se potřebují navzájem podpořit, protože investovat může každá žena a jediné, co potřebuje k tomu, aby začala, je věřit, že to dokáže.“

Diskuse se zúčastní hlavní analytička CYRRUS Anna Píchová, Senta Čermáková, výkonná ředitelka neziskové organizace Czechitas, Managing Partner investičního fondu Impulse ventures Petra Gordan a mentorka a poradkyně Ivana Šedivá.

Témata a otázky slibují dynamickou diskusi; jsme svědky technologické revoluce? Jak umělá inteligence ovlivnila a ovlivňuje životy našich spíkerek? Jak AI změní svět včetně toho investičního obecně? A je dobrý čas na nákup akcí firem spojených právě s AI? Chybět samozřejmě nebude ani řada dalších informací o investování a AI jako takové.

Co se v diskuzi mimo jiné dozvíte?

· Jsme svědky technologické revoluce? Aneb jak se umělá inteligence vyvinula za posledních 20 let.

· Jak umělá inteligence ovlivnila a ovlivňuje život našich spíkerek.

· Jak umělá inteligence změní svět obecně včetně toho investičního.

· Je dobrý čas na nákup akcií firem spojených s umělou inteligencí?

· A spoustu další inspirace ze světa investování a umělé inteligence.

4. 10. 2023 Women’s FINdependence Day 2023 – BPWCR

bpwcr_25.8.2022_tisk_40-2-1536x1025