Změny v představenstvu UNIQA

Po téměř 30 letech působení v UNIQA, z toho po 14 letech v pozici generálního ředitele UNIQA v České republice a po devíti letech na Slovensku, odstoupí Martin Žáček ze své stávající pozice generálního ředitele k 30. 4. 2023 na základě vzájemné dohody a bude pověřen novou rolí poradce v rámci koncernu UNIQA Insurance Group.

Martin Žáček se v průběhu svého působení významně podílel na úspěchu společností UNIQA v Čechách i na Slovensku. Pod jeho vedením UNIQA vyrostla z menší pojišťovny na významnou finanční skupinu na českém i slovenském trhu. Hrál ústřední roli v procesu fúze s bývalými společnostmi AXA na českém a slovenském trhu. Po dokončené fúzi je vhodná doba předat řízení skupiny dále.

Dále oznamujeme, že od 1. 5. 2023 bude novým generálním ředitelem společností UNIQA v ČR a SR jmenován Rastislav Havran. Je spojený s UNIQA Insurance Group od roku 2006, kdy nastoupil do trainee programu po ukončení studia na vysoké škole. Od té doby se podílel na řadě úspěšných projektů regionu CEE. Od roku 2016 je Rastislav Havran členem představenstva UNIQA v Česku a na Slovensku s odpovědností za IT a Operations.

Rovněž oznamujeme, že Sylwia Szymula (PL) se s okamžitou platností stává novou členkou představenstva odpovědnou za Retail v ČR a SR, která v této roli nahradí dosavadního člena představenstva Marka Bártka. Děkujeme Markovi Bártkovi za řadu společných úspěchů a přejeme mu hodně štěstí v jeho další kariéře.

Sylwia Szymula působila dříve jako ředitelka pro řízení zákaznické zkušenosti v pojišťovací skupině PZU a později jako ředitelka pro korporátní strategii ve společnosti ING. Loni Sylwia podporovala přípravu strategických témat pro Retail v UNIQA International a v UNIQA Česko a UNIQA Slovensko.

Jmenování podléhá ještě příslušným regulatorním schválením.